Innowacja od tesa – taśma samoprzylepna z przetworzonego tworzywa PET

Artykuł sponsorowany
14/11/2022
Innowacja od tesa – taśma samoprzylepna z przetworzonego tworzywa PET

Nowa taśma tesa® 60412 to uniwersalna taśma pakowa, która jest bardziej przyjazna środowisku, dzięki wysokiej zawartości elementów pochodzących z recyklingu. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością i doskonale nadaje się do lekkich i średnich opakowań o masie do 30 kg. Innowacyjna taśma gwarantuje bardzo dobrą przyczepność dzięki solidnemu, odpornemu na zużycie nośnikowi.

tesa, międzynarodowy producent innowacyjnych produktów samoprzylepnych i rozwiązań systemowych, wprowadza na rynek nową taśmę pakową. tesa® 60412 posiada akrylowy system klejący na bazie wody, a 70% wkładki PET pochodzi z recyklingu poużytkowego (PCR). Firma rozszerza tym samym swoje portfolio produktów w zakresie wysokowydajnych taśm pakowych, które są wykonane z materiałów z recyklingu i surowców pochodzenia biologicznego. Dla wielu branż, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, czy sektor logistyczny, tesa® 60412 stanowi idealną alternatywę dla konwencjonalnych taśm pakowych z polichlorku winylu.

Mocna, cicha i odporna na zużycie

Dzięki podwyższonej odporności na zrywanie, taśma tesa® 60412 jest porównywalna z taśmami z PVC lub z dwuosiowo orientowanego polipropylenu (BOPP). Nadaje się zarówno do ręcznych, jak i automatycznych dozowników i jest w dużej mierze bezgłośna podczas użytkowania. Posiada certyfikat INGEDE Method 12 i może być przetwarzana razem z opakowaniem, bez uszczerbku dla procesu recyklingu kartonu.
taśma samoprzylepna tesa

tesa wspiera firmy i klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój ma duże znaczenie dla firm. Podczas pakowania lub wysyłania towarów ważne jest, aby korzystać z rozwiązań proekologicznych oraz wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tym zakresie tesa wspiera swoich klientów, dostarczając innowacyjne produkty do pakowania. Proces produkcji taśmy tesa® 60412 odbywa się bez udziału rozpuszczalników. Dodatkowo zużyte produkty PET, w tym butelki, są poddawane recyklingowi i wykorzystywane jako surowiec do produkcji nośnika.

Według Andreasa Walkembacha, kierownika działu Industrial Trade & Converting Europe w tesa: „Opracowywanie produktów, które wspierają zrównoważony rozwój, jest dla firmy celem strategicznym. Dlatego nowa taśma pakowa tesa® 60412 została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko, a jednocześnie gwarantować wysoką wydajność. Wybierając bardziej zrównoważoną taśmę pakową, nasi klienci mogą być o krok bliżej realizacji swoich celów środowiskowych. W tesa jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać w tej podróży”.

taśma klejąca tesa

Nowa taśma tesa® 60412 jest już dostępna u profesjonalnych sprzedawców detalicznych w wersji przezroczystej lub, na życzenie, w wersji brązowej i białej.Więcej informacji na temat tesa oraz produktów firmy na www.tesa.com