Innowacje produktowe hubergroup na targach drupa 2024 w Düsseldorfie

06/05/2024
innowacje produktowe hubergroup na targach drupa 2024 w Düsseldorfie
Pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość opakowań!” hubergroup Germany zaprasza na cztery ekscytujące wydarzenia i do odwiedzenia swoich trzech stoisk w strefie Touchpoint Packaging na targach drupa 2024.

Wiodące na świecie targi technologii druku drupa odbędą się w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku. Cztery wystąpienia kongresowe hubergroup skupią się na najnowszych innowacjach w zakresie opakowań do żywności, rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i cyfrowej komunikacji kolorystycznej. Ponadto hubergroup zaprezentuje swoje innowacyjne portfolio produktów, koncentrując się na farbach MGA do drukowania opakowań na żywność, a także rozwiązaniach w zakresie farb do opakowań na bazie wody HYDRO-X-Systems i serii farb do opakowań na bazie rozpuszczalników Gecko Bond Top. 

 
- Nasza misja wykracza daleko poza produkcję farb drukarskich i chemikaliów. Wykonujemy pionierską pracę na rzecz przyszłości opakowań do żywności: zrównoważonej, innowacyjnej i wydajnej. Jako partner w zakresie innowacji jesteśmy zaangażowani w holistyczne dążenie do sukcesu w druku opakowań. Na naszych wydarzeniach i stoiskach każdy odwiedzający może wyrobić sobie własne zdanie i nawiązać z nami kontakt, ponieważ częścią naszej misji jest ścisły dialog z naszymi klientami i opracowywanie wspólnych rozwiązań - mówi Konstantin Schmidtke, dyrektor ds. rozwoju biznesu i globalnego zarządzania kluczowymi klientami. 
 
Dyskusja panelowa „Przyszłość elastycznych opakowań papierowych”, piątek, 31 marca 2024 r. o godz. 14:00 

Thomas Polster, menedżer ds. rozwoju biznesu, właściciel marki i globalny menedżer ds. kluczowych klientów, rozpocznie cztery wydarzenia hubergroup dyskusją panelową na temat „Przyszłości elastycznych opakowań papierowych”. Thomas Polster będzie omawiał możliwości i wyzwania związane z elastycznymi opakowaniami papierowymi drukowanymi w offsecie zwojowym, ich cechami wydajności i opcjami projektowania z właścicielami marek, producentami papieru i maszyn drukarskich, drukarniami i firmami pakującymi. Thomas Polster pracuje w hubergroup od 2000 roku, a od 2011 roku jako Key Account Manager jest odpowiedzialny za globalne firmy zajmujące się drukiem opakowań oraz rozwój i rozszerzanie współpracy z właścicielami marek i agencjami projektowymi. Pochodzący z Hesji ukończył szkołę mistrzowską w zakresie technologii druku, a wcześniej sam zarządzał firmą poligraficzną. 

 
Wykład „Inside the Box - bezpośredni kontakt z żywnością”, niedziela, 2 czerwca 2024 r. o godz. 11.45. 

 

Drugim wydarzeniem hubergroup jest prezentacja Korbiniana Steigenbergera, Junior Product Managera, na temat „Wewnątrz pudełka - Bezpośredni kontakt z żywnością”. Korbinian Steigenberger opowie o szczególnych cechach DFC z farbami drukarskimi i powłokami, a także o wymogach prawnych. Przedstawi nowe możliwości dla właścicieli marek, aby uatrakcyjnić projekt opakowania, a jednocześnie zaspokoić zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania przy użyciu farb i powłok DFC. Korbinian Steigenberger pracuje w dziale zarządzania produktem w hubergroup od dwóch lat i posiada tytuł magistra inżyniera technologii opakowań Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Monachium.
 
Prezentacja „Hit the Spot - cyfrowa komunikacja kolorystyczna”, wtorek, 4 czerwca 2024 r. o godz. 16.30. 

Podczas trzeciego wydarzenia hubergroup Patrick Hübel, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktami i kolorami, zaprezentuje licencjonowany system hubergroup Digital Colour Communication (HDCC). Prezentacja pokaże, w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne rozwiązania programowe do precyzyjnego przechwytywania, digitalizacji i płynnej wymiany specyfikacji kolorów w celu uzyskania wyższej jakości, szybkości i wydajności. Patrick Hübel zaprezentuje sposób cyfrowego tworzenia wizualizacji wzorników kolorów. Ekspert cyfrowy pracuje w hubergroup od 2005 roku i jest jednym z wiodących umysłów, jeśli chodzi o cyfrową komunikację kolorystyczną, optymalizację procesów i poprawę jakości.

Wykład „Recyklingowe rozwiązania w zakresie farb drukarskich”, czwartek, 6 czerwca 2024 r. o godz. 16:00 . 

 

Podczas czwartego wydarzenia hubergroup, dr Lars Hancke, Manager Business Development Flexible Packaging w hubergroup, zaprezentuje „Recyklingowe rozwiązania w zakresie farb drukarskich”. Dr Hancke rzuci światło na rolę farb drukarskich w recyklingu materiałów, ponieważ standardowe systemy farb drukarskich do drukowania opakowań muszą zostać ponownie ocenione w kontekście nowych wytycznych dotyczących recyklingu (słowo kluczowe: farby nitrocelulozowe i niemieckie normy minimalne). Jego prezentacja nakreśli status i otworzy innowacyjne rozwiązania.
 
Dr Lars Hancke dołączył do hubergroup w 2005 roku i od tego czasu zajmował różne stanowiska w zakresie rozwoju i technologii aplikacji rozpuszczalnikowych farb opakowaniowych. Od 2018 r. jest menedżerem ds. rozwoju biznesu opakowań elastycznych i ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Koncentruje się głównie na projektach technicznych z globalnymi kluczowymi klientami. Dr Hancke studiował chemię na Uniwersytecie w Hamburgu.
 
Ponadto hubergroup będzie reprezentowana na trzech stoiskach ze swoimi innowacjami i produktami do pakowania żywności, a także wszechstronnym zespołem ekspertów.
 
Na stoisku producenta maszyn drukarskich Koenig & Bauer w hali 16, stoiska od A31-1 do A31-5, hubergroup zaprezentuje swoje portfolio MGA, w tym serię offsetową arkuszową MGA NATURA fast-strike, która jest przeznaczona do bezpiecznego drukowania na zewnątrz opakowań na żywność, oraz serię do bezpośredniego kontaktu z żywnością MGA CONTACT, która umożliwia bezpieczne i żywe drukowanie na wewnętrznej stronie papierowych i kartonowych opakowań na żywność. Seria MGA NATURA zostanie zaprezentowana w systemie Extended Gamut na maszynach K&B. Eksperci hubergroup odpowiedzą na pytania dotyczące druku 7-kolorowego.
 
Na stoisku Expert S.r.l., hala 14, stoisko D-50, hubergroup zaprezentuje swoje rozwiązania w zakresie farb do opakowań na bazie wody, które umożliwiają produkcję szerokiej gamy opakowań zgodnych z przepisami. Duża elastyczność i wyjątkowa intensywność kolorów modułowego systemu HYDRO-X zostaną zademonstrowane i omówione przez doświadczonych techników. 
 
Wreszcie, hubergroup zaprezentuje swoją serię rozpuszczalnikowych farb opakowaniowych Gecko Bond Top, która umożliwia produkcję szerokiej gamy opakowań zgodnych z przepisami, na stoisku producenta maszyn pakujących Comexi, hala, stoisko C-19
 
drupa to wiodące na świecie targi technologii druku, będące źródłem inspiracji, innowacji, transferu wiedzy i intensywnych kontaktów. Pod hasłem „Create the future” drupa po raz kolejny zgromadzi producentów, kluczowych interesariuszy, decydentów i potencjalnych nabywców w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku.