Innowacyjne opakowania z PROST-KEY

01/07/2020
innowacyjne opakowania tektorowe prost-key

Presja ochrony środowiska jeszcze nigdy nie była tak silna jak teraz. Nadmierne zużycie surowców naturalnych, emisja CO2 oraz tony zalegających śmieci, stanowią największe zagrożenie dla środowiska. Biorąc pod uwagę fakt, iż ponad 90% towarów na całym świecie dystrybuowanych jest w opakowaniach, kluczowym jest ograniczenie ich wpływu na środowisko.

Firma Prost-key Packaging już klika lat temu rozpoczęła prace nad ekologicznymi opakowaniami z tektury. Ich efektem, są innowacyjne opakowania wykonane z tektury falistej o niskich falach (E, F, N). Do ich produkcji wykorzystuje się niskogramaturowe papiery, zarówno na warstwy tektury jak i na warstwę pokryciową. W branży opakowaniowej kaszerowanie tekturami litymi o gramaturze poniżej 180 g/m2 stanowi wyzwanie, wymagany jest inny sposób aplikacji kleju aby zachować stabilność wymiarów i uniknąć wad wynikających z nadmiernego wchłaniania wilgoci. Opakowania z nowej oferty cechują się średnio o 20% niższym zużyciem surowca w porównaniu do wcześniej wykonywanych projektów.  Zmniejszenie zapotrzebowania na surowiec wpływa bezpośrednio na zmniejszenie zużycia wody, energii, a także mniejszą emisję CO2.

Jak wiadomo, każde zniszczone opakowanie to potencjalne koszty, związane z uszkodzeniem zapakowanego produktu oraz utylizacji a obniżenie masy opakowania kojarzy się ze spadkiem wytrzymałości. Nie w tym przypadku. W parze z zaletami ekologicznymi idzie również zwiększenie wytrzymałości. Innowacyjne opakowania z Prost-Key osiągają o 119% wyższe parametry wytrzymałościowe. Ma to bezpośredni wpływ na wygląd opakowania oraz bezpieczeństwo zapakowanego produktu.

To jednak nie wszystko. W PROST-KEY zadbano również o wygląd opakowania: odpowiedni dobór surowców i panowanie nad procesem łączenia warstw pozwala na uniknięcie występowania bardzo widocznych przeżebrowań, na co często zwracają uwagę klienci wybierając tekturę falistą jako surowiec do ich projektów. Dobierane są również surowce pokryciowe o niższej chłonności wody, dzięki czemu opakowania są odporniejsze na wilgoć. Opakowania z nowej oferty są dedykowane do produktów o niewielkich gabarytach wymagających stabilnego, a zarazem estetycznie wykonanego opakowania. Prezentacja opakowania w sklepie jest istotna w momencie podejmowania decyzji zakupowych, wg badań większość decyzji zapada właśnie przed półką.

Innowacyjne opakowania z Prost-Key to zrównoważone rozwiązanie. Opakowania wykonane są w min. 50% z materiałów pochodzenia wtórnego zaś zastosowanie opatentowanej metody kaszerowania, przyczyniło się do redukcji zużycia kleju, dzięki czemu innowacyjne opakowania są jeszcze bardziej podatne na recykling. Wg badań przeprowadzonych w 2018 roku polscy konsumenci są skłonni zapłacić więcej za opakowania, które w mniejszym stopniu oddziaływują na środowisko. Wykorzystanie innowacyjnych opakowań z Prost-Key z pewnością pomoże firmom w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy dbającej o środowisko i o przyszłe pokolenia.

opakowania tekturowe odporne na wilgoć