Innowacyjne podejście do pakowania - kartony automatyczne, ekologiczne wypełniacze i taśmy pakowe z nadrukiem

Artykuł zewnętrzny
30/11/2023
Innowacyjne podejście do pakowania - kartony automatyczne, ekologiczne wypełniacze i taśmy pakowe z nadrukiem

Pakowanie różnych przedmiotów na czas przechowywania, transportu i wysyłki to codzienność wielu firm. Choć wydawałoby się, że w kwestii opakowań ciężko wymyślić nowe rozwiązania, na rynku co pewien czas pojawiają się nowości. Przykładami mogą być automatyczne pudełka kartonowe lub ekologiczne wypełniacze do paczek. Dlaczego warto z nich korzystać w swojej codziennej działalności?

Nowoczesne i pomysłowe odmiany popularnych materiałów do pakowania

Wiele innowacyjnych opakowań stosowanych w trzeciej dekadzie XXI wieku to rozwinięcie dobrze znanych już konstrukcji. Poszczególne materiały do pakowania z czasem stają się coraz bardziej efektywne. Lepiej chronią swoją zawartość, mając przy tym niższą wagę, często także cenę. Nie bez znaczenia jest też aspekt proekologiczny. Zwracają na niego uwagę nie tylko rządy wielu krajów, ale także sami klienci i przedsiębiorcy. Każdy chce w końcu zadbać o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Coraz większą rolę odgrywają więc opakowania z surowców wtórnych. Należą do nich choćby papier, tektura i karton. Są produkowane z makulatury, można je też dość łatwo poddać ponownemu przetworzeniu. Co więcej, opakowania kartonowe (np. pudełka) coraz częściej są wykorzystywane wielokrotnie. Dzięki temu są jeszcze bardziej ekologiczne. Na wielorazowe użycie pozwala wytrzymałą konstrukcja opakowań.

Kartony automatyczne z paskiem kleju

Jednym z najlepszych przykładów innowacyjnych opakowań na miarę XXI wieku jest pudełko automatyczne. Obecnie to najbardziej zaawansowana odmiana pudełek kartonowych. Automatyczne kartony posiadają wszelkie zalety pudełek kartonowych. Mają przy tym coś ekstra - wbudowany pasek klejący. Pozwala na błyskawiczne zamknięcie opakowania bez konieczności stosowania taśmy klejącej. Dodatkowo konstrukcja automatycznego pudełka również jest przemyślana. To rodzaj kartonu wykrojnikowego. Złożenie pudełka gotowego do użycia wymaga jedynie kilku ruchów. Kartony przed złożeniem możemy natomiast przechowywać w formie dość płaskich arkuszy, co też jest bardzo pożądaną cechą.

Koszt zakupu automatycznego pudełka z paskiem kleju jest nieco wyższy, niż klasycznych kartonów. Zyskujemy jednak sporą oszczędność czasu potrzebnego na zapakowanie czegoś. Dla wielu firm, na przykład sklepów internetowych, ta zaleta jest nie do przecenienia - warta dopłaty przy zakupie pudełka. Właściwości kartonów automatycznych:

-        pozwalają na błyskawiczne przygotowanie paczki gotowej do wysyłki

-        dobra ochrona zawartości

-        przyjazne dla środowiska

-        wytrzymałe, można używać ich kilkukrotnie

-        nieznacznie droższe od standardowych kartonowych pudełek

-        dostępne w różnych rozmiarach

-        matowa powierzchnia umożliwia pisanie po niej lub przyklejenie etykiety nadawczej

Pudełka z podwójnym paskiem kleju

Ciekawą odmianą automatycznych kartonów są pudełka z dwoma paskami kleju. Dodatkowa możliwość zamknięcia przydaje się w szczególności klientom, którzy chcieliby zwrócić zamówienie. Nie muszą myśleć o jego zapakowaniu - używają po prostu kartonu, w którym otrzymali przesyłkę. Zwykle sprzedawcy dostarczają też od razu etykietę zwrotną do nadania paczki. Klienci doceniają taki ukłon w ich stronę, przez co wizerunek sklepu sporo zyskuje.

Taśma pakowa z nadrukiem to dekoracja lub reklama Twojej firmy

Podczas przygotowywania różnych przesyłek i paczek często korzystamy z taśmy pakowej. Najczęściej jest przezroczysta lub brązowa. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale na taśmie pakowej dość łatwo można umieszczać różne nadruki. Taką opcję oferują renomowane sklepy z materiałami do pakowania, na przykład Neopak. Możliwe nadruki na taśmie pakowej to m.in.:

-        ostrożnie, nie rzucać

-        reklama sprzedawcy, np. jego nazwa i logo

-        motywy świąteczne lub inne dekoracje

Można więc powiedzieć, że taśma pakowa z nadrukiem jest połączeniem taśmy pakowej i naklejki. Mamy więc dwa produkty w jednym - to oszczędność pieniędzy, a także czasu.

Wypełniacze do paczek - dlaczego warto je stosować?

Jak zapakować produkt, aby bezpiecznie dotarł do celu? Często w tym celu używamy kartonowych pudełek, które następnie zamykamy taśmą pakową. Czasami jednak nasz towar wymaga dodatkowej ochrony - co wtedy? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ekologicznego wypełniacza do paczek. Zwykle wykonany jest z papieru, kartonu lub przyjaznej dla środowiska pianki. Zapewnia dodatkową ochronę przed wstrząsami i upadkami, wnętrze paczki wygląda przy tym bardzo dobrze

Jakie będą opakowania przyszłości?

Ciężko powiedzieć, jak innowacyjnych opakowań będziemy używać w przyszłości. Możemy być jednak pewni, że będą jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, a przy tym trwałe i estetyczne. Niektóre z nich, jak pudełka lub opakowania wysyłkowe, powinny też oferować jeszcze lepszą ochronę przed uszkodzeniami podczas wysyłki lub transportu. Być może producenci opakowań zdecydują się na wykorzystanie spienionego papieru lub użyją nowych rodzajów tektury o jeszcze większej wytrzymałości.

Jedno jest pewien: jeśli na rynek trafią nowe rodzaje innowacyjnych opakowań, z pewnością znajdziemy je w Neopaku! https://neopak.pl