Innowacyjne produkty od SCG Paper

23/02/2015
SCG Paper

SCG Paper (The Siam Pulp and Paper Public Company Limited) przygotowuje innowacyjne produkty dla branży opakowań, które mają podbić rynek lokalny jak i międzynarodowy. Produkty te zapewniłyby firmie umocnienie jej pozycji w ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo­Wschodniej).

Wchodząc w rok 2015 ze swoją najnowszą linią produkcyjną, firma dąży do zostania największym producentem opakowań w ASEAN.

Roongrote Rangsiyopash, dyrektor SCG Paper mówi: - W czasie gdy światowa gospodarka podnosi się, podnosi się także zapotrzebowanie na opakowania w ASEAN. SCG Paper szuka nowych możliwości biznesowych, by móc zaspokoić różnorakie potrzeby w szybko rozwijającym się świecie opakowań. Jest to powód, dla którego firma włożyła dużo wysiłku w zwiększenie swojego potencjału produkcyjnego. Chcemy spełnić oczekiwania klientów przy zachowaniu rentowności.

SCG Paper rozwija i tak konstruuje swoją produkcję by wytwarzać opakowania, które spełnią oczekiwania zarówno rynku lokalnego jak i międzynarodowego. Firma chce także w większym stopniu zając się produkcją opakowań giętkich, które wytwarzane są przy użyciu innych materiałów, co pozwoli firmie na stanie się prawdziwym, wszechstronnym dostawcą rozwiązań w sprawach opakowań. Do tego, SCG Paper zamierza kontynuować inwestowanie w R&G poprzez nowe technologie z większym budżetem, by podnieść właściwości swoich produktów i zapewnić firmie bezkonkurencyjność.

Co więcej, firma opracowała nowe produkty i usługi, które nie tylko zwiększą wygodę ale także jakość życia konsumentów. Na przykład, Industrial Packaging, oferuje papier połyskowy (Machine Glazed Paper) – bazujące na papierze opakowanie do żywności i medykamentów, którego produkcja wymaga najwyższych standartów higieny, pelur (Glassine Paper) – cienki i przeźroczysty papier, warstwa zabezpieczająca do naklejanych etykiet, papier wrażliwy na ciśnienie i inne. Jeśli chodzi o opakowania konsumenckie, firma oferuje Food Safety Packaging oraz stożki, spełniające standardy GMP. Co więcej, giętkie opakowania dla żywności i napojów, jak również produkty takie jak pampersy także są w ofercie firmy. Ostatnia, lecz równie ważna technologia fleksografii do opakowań została użyta, by zwiększyć jakość produktów.

Odnośnie obszaru marketingu, SCG Paper zamierza wzmocnić swoją konkurencyjność poprzez eksport.

- SCG Paper szuka nowych możliwości by podtrzymać naszą przewodnią pozycję producenta opakowań w ASEAN. Zamierzamy rozwinąć naszą linię produkcyjną, dzięki czemu firma będzie mogła rosnąć wraz ze zwiekszającymi się zapotrzebowaniami w ASEAN oraz na innych rynkach. Bardzo ważne są także bardziej wydajne sposoby sprzedaży poza krajem. Póki co, naszymi celami są Wietnam i Indonezja, gdzie zapotrzebowanie na papier, opakowania oraz tekturę jest bardzo wysokie. W odniesieniu do rozwoju usług i produktów, zamierzamy dostarczyć więcej produktów HVA, które poprawią jakość życia konsumentów. Jeśli chodzi o nasze zasoby ludzkie, staramy się zapewniać pracownikom odpowiednie szkolenia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, dzięki czemu są oni w stanie zostać profesjonalistami w swojej dziedzinie. Szkolenia dotyczą zarówno personelu miedzynarodowego jak i krajowego - ­ dodaje Roongrote Rangsiyopash.

By wzmocnić swe przewodnictwo w ASEAN, SCG Paper wchodzi w nowy rok z nową linią produkcyjną w Ratcharubi. Jest ona owocem 5 miliardowej inwestycji i jest w stanie wyprodukować 320tys. ton produktu rocznie, dzięki czemu pozycja SCG Paper jest bezpieczna.

Wichan Jitpukdee, dyrektor generalny Siam Kraft Industry Co., Ltd w SCG Paper mówi: - Maszyna do Papieru numer 16 jest firmową wizytówką jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologię produkcji opakowań papierowych. Łączy ona w sobie najnowsze technologie z doświadczeniem naszej firmy, co oznacza, że jesteśmy w stanie produkować produkty, które sprostają oczekiwaniom pod każdym względem. Każdy etap produkcji objęty jest ścisłą kontrolą, zaczynajac od konstrukcji pulpy, która daje produktowi wytrzymałość. Nasza nowa linia produkcyjna zawiera pierwszy zautomatyzowany magazyn w ASEAN, co daje nam najwyższą precyzję, szybkość, a także zmniejsza ryzyko uszkodzenia materiałów. Oprócz tego, na naszą linię produkcyjną składa się także nowatorski system oszczędzania energii oraz wody, który sprawia, iż jesteśmy bardziej przyjaźni dla środowiska, w którym pracujemy.

Co więcej, załoga SCG Paper, której umiejetności są wyjątkowe, zamierza jeszcze bardziej dostoswać produkty do potrzeb użytkownika. Firma może produkować teraz mocniejsze acz lżejsze materiały, co oznacza, że jej klienci płacą mniej, a otrzymują lepsze produkty, których transport (za względu na małą wagę) także jest tańszy.

- Dzięki tej nowej linii produkcyjnej, SCG Paper produkuje papier jeszcze wyższej jakości niż dotychczas, sprostując oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. W odpowiedzi na większe możliwości produkcyjne, zamierzamy zaoferować swoje usługi na nowych rynkach, zwłaszcza na tych należących do ASEAN - ­dodaje Wichan Jitpukdee.