Innowacyjny kosz z tektury falistej na zużyte maseczki higieniczne

30/12/2020
kosz na maseczki higieniczne

W czasie pandemii COVID-19 użycie masek na twarz wzrosło do setek milionów na całym świecie. Maski higieniczne stają się coraz większym problemem, zaśmiecając miejsca publiczne lub środowisko naturalne. Metsä Board, wiodący europejski producent najwyższej jakości tektur z włókien pierwotnych i część Metsä Group, nawiązał współpracę z agencją projektującą opakowania Futupack i przetwórcą tektury falistej Capertum, aby wyprodukować z tektury falistej pojemnik do utylizacji masek na twarz. Podczas projektowania koszy zwrócono szczególną uwagę na materiały użyte do produkcji kosza, użyteczność i możliwość jednorazowego użytku kosza.

Futupack to fińska firma, która projektuje i wdraża zrównoważone rozwiązania opakowaniowe.

- Chcieliśmy, aby pojemnik na maskę był tak estetyczny, jak to tylko możliwe, aby można go było łatwo umieścić w dowolnym środowisku wewnętrznym. Pojemnik na maskę jest dostarczany na płasko i można go szybko zmontować. Ponadto na samym koszu drukowane są pełne instrukcje montażu dla konsumentów. Gdy pojemnik na maskę jest pełny, łatwo jest zamknąć pokrywę, a cały pojemnik można bezpiecznie i higienicznie utylizować wraz z innymi odpadami - mówi Jani Mäkipää, główny inżynier ds. Opakowań w firmie Futupack.

kosz na maski higieniczne

Jako górną warstwę pojemnika na maskę zastosowano biały kraftliner powlekany MetsäBoard Pro WKL 160 g / m2. Fiński przetwórca tektury falistej Capertum zadrukował tekturę falistą metodą sitodruku. Kosz jest lekki i wytrzymały dzięki pierwotnym włóknom białego kraftlinera, a jego stylowa, lekka konstrukcja sprawia, że ​​można go łatwo umieścić w różnych pomieszczeniach publicznych.

- Wraz z urbanizacją i rosnącą populacją, higieniczne rozwiązania w zakresie gospodarowania odpadami stają się coraz ważniejsze. Pandemia Covid-19 przyniosła własne wyzwania dla gospodarki odpadami. Cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązanie dylematu odpadów masek - mówi Ilkka Harju, dyrektor ds. usług opakowaniowych na region EMEA i APAC w Metsä Board, który pracował nad projektem projektowym z Futupack.