Inteligentne pakowanie z HSM ProfiPack

21/11/2022
Inteligentne pakowanie z HSM ProfiPack

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz nim magiczny czas świąt i prezentów. Zależnie od regionu Polski, przynosi je Święty Mikołaj, Gwiazdor, Aniołek czy Dzieciątko, choć coraz częściej jego posłańcem jest po prostu kurier. Rynek e-commers w Polsce od wielu lat dynamicznie rośnie i oceniany jest już nawet na 100 mld zł rocznie, a jak wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej internauci korzystający z zakupów online stanowią ok. 77 proc. wszystkich badanych. Przekłada się to bezpośrednio na liczbę dostarczanych przez firmy kurierskie paczek, która w 2021 roku sięgnęła 776 mln sztuk.

Każda z takich przesyłek musi być oczywiście zapakowana, a zawartość odpowiednio zabezpieczona. W dobie permanentnie nękających nas kryzysów, kiedy firmy zmuszone są do drastycznego ograniczania kosztów, warto zatem sięgnąć po rozwiązanie pozwalające na uzyskanie zupełnie darmowego wypełniacza. Po co kupować nowy i często nieekologiczny materiał wypełniający, kiedy obok piętrzą się stare kartonowe pudła. Tymczasowe przechowywanie kartonów do momentu utylizacji zajmuje bardzo dużo miejsca, a przecież to cenny surowiec i nie należy go bezmyślnie wyrzucać. Także transport kartonu do zakładu recyklingowego generuje wysoką emisję CO2, zanim więc ostatecznie trafi do recyklingu można go jeszcze zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju wielokrotnie wykorzystać w sposób przyjazny i korzystny dla środowiska. Taką możliwość dają nacinarki do kartonu HSM z serii Profipack.

Urządzenia do produkcji wypełniaczy HSM Profipack pozwalają szybko przekształcić zużyte opakowania kartonowe w uniwersalny materiał wypełniający. Cięcie i perforacja kartonu odbywa się w jednym cyklu roboczym, a bezstopniowa regulacja szerokości ciętego materiału umożliwia uzyskanie wypełniacza o  wymaganym wymiarze. Specjalna klapka kompresująca umożliwia dodatkowe „spulchnienie” uzyskiwanego materiału. Mocny silnik zapewnia niezawodną pracę nawet w trybie ciągłym, a hartowane indukcyjnie wałki tnące z litej stali są odporne na zszywki kartonowe i gwarantują długi okres eksploatacji. Maszyny są przy tym niezwykle bezpieczne, a ich obsługa intuicyjna i komfortowa.

maszyna do produkcji wypełniaczy HSM Profipack

HSM ProfiPack C400 to niewielkie urządzenie nablatowe zasilane prądem zmiennym 230 V, przeznaczone do użytku komercyjnego.  Antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilną pozycję podczas pracy, a wygodne uchwyty boczne ułatwiają przenoszenie nacinarki na wybrane miejsce. Ten model pozwala na produkcję jednowarstwowych mat wyściełających i osiąga wydajność do 50 kg/h.

Znacznie większą wydajność zapewnia przeznaczony do bardziej przemysłowych zastosowań model HSM Profipack P425. Jego wersję zasilaną prądem zmiennym charakteryzuje przepustowość do 80 kg/h, a dzięki wersji zasilanej prądem trójfazowym 3 x 400 V można uzyskać nawet 120 kg przetworzonego kartonu na godzinę. Wysokość szczeliny roboczej pozwala przy tym na jednoczesne nacinanie nawet 3 warstw kartonu. Mobilność urządzenia zapewniają kółka jezdne z hamulcem postojowym.

Szczególną cechą HSM Profipack 425 jest możliwość jego współpracy ze specjalnym kompaktowym odpylaczem HSM DE 1-8niezawodnie usuwającym cząsteczki pyłu powstające przy nacinaniu kartonu. Filtr kasetowy o długiej żywotności wpływa na niskie koszty eksploatacji odpylacza i można go czyścić ręcznie sprężonym powietrzem. Urządzenie posiada szufladę na pył, którą można łatwo opróżnić.