Jak pakować w folię bąbelkową?

11/09/2023
Jak pakować w folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa, znana też jako folia pęcherzykowa, to uniwersalny materiał o wielu zastosowaniach. Pomimo tego, że przeważnie kojarzona jest z pakowaniem i ochroną produktów podczas wysyłki, to wykorzystywana jest powszechnie na wiele innych sposobów. W tym artykule przedstawimy, jak prawidłowo pakować w folię bąbelkową i jakie są popularne i mniej znane sposoby wykorzystania tego wszechstronnego materiału.

 

Popularność i zastosowanie folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to materiał, który nadal zyskuje na popularności. Oprócz tradycyjnego pakowania i przyjemności związanej z przebijaniem pęcherzyków ludzie znajdują coraz to nowe sposoby na jej zastosowanie. Folia bąbelkowa jest nieoceniona w branży wysyłkowej. Wykorzystywana jest głównie do pakowania delikatnych i łamliwych przedmiotów.

Bąbelki folii pęcherzykowej wypełnione są powietrzem, dzięki czemu działają jak doskonały amortyzator — chronią wrażliwe produkty przed uszkodzeniami w czasie transportu. W erze handlu internetowego, właściwe zabezpieczenie przesyłek staje się bardzo ważne. 

Jak używać folii bąbelkowej? Praktyczne porady

Korzystanie z folii bąbelkowej nie jest trudne, jednak istnieją pewne zasady, które warto przestrzegać. Arkusz folii ma dwie strony: jedna pokryta bąbelkami, a druga jest płaska. Żeby zapewnić maksymalną ochronę, bąbelki powinny być skierowane w stronę pakowanego przedmiotu. Dzięki temu można minimalizować wstrząsy i uderzenia w czasie transportu. 

Bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru bąbelków. Te mniejsze są idealne do pakowania mniejszych przedmiotów — chronią je świetnie przed zarysowaniami. Średnie natomiast zapewniają standardową ochronę dla większości produktów. Folia z dużymi bąblami to idealna opcja do wypełniania pustych przestrzeni i zabezpieczania przed potencjalnymi upadkami. 

Jak zabezpieczyć folią bąbelkową delikatne przedmioty?

Jeżeli pakujesz w folię bąbelkową delikatne przedmioty, np. porcelaną, szkło czy dzieła sztuki, w celu maksymalnej ochrony warto zastosować kilka warstw folii. Nie można zapominać o wypełnieniu ewentualnych pustych przestrzeni w opakowaniu, żeby zapobiec uszkodzeniom w czasie transportu. Każdy delikatny przedmiot należy owinąć osobno, starając się zrobić to dokładnie i nie za luźno. 

Żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć przedmioty, folię bąbelkową warto zabezpieczyć taśmą klejącą. Żeby uniknąć przemieszczania się przedmiotów w czasie transportu, warto upewnić się, czy są one dobrze zaklinowane w pudełku. 

Elektronika i sprzęt elektryczny są szczególnie narażone na uszkodzenia, dlatego w ich przypadku również zalecane jest zastosowanie folii pęcherzykowej. Ważne jest to, żeby przedmiot był dokładnie owinięty nią — nie mogą pojawiać się puste przestrzenie. 

Podsumowanie – jak pakować w folię bąbelkową

Folia bąbelkowa jest niezastąpionym materiałem w wielu firmach, zwłaszcza w branży e-commerce. Wykorzystywana jest też powszechnie w domowym użytku, np. podczas wysyłania przedmiotów podczas sprzedaży ich na portalach aukcyjnych. 

Folia z dużymi bąbelkami to doskonały środek amortyzujący, chroniący delikatne przedmioty przed uszkodzeniami w czasie transportu. Jej elastyczność i wszechstronność sprawia, że może być wykorzystywana do nietypowych celów. Sprawdź ofertę folii bąbelkowej w RAJA i dobierz najlepszej klasy produkt dostosowany do Twoich potrzeb.