Jakie krzesło do biura wybrać?

Artykuł zewnętrzny
15/09/2021
krzesło do biura

Krzesło biurowe

Odpowiedni komfort pracy jest bardzo ważny. Jednym z elementów, które mają bardzo duży wpływ na komfort pracy jest odpowiednio dobrane krzesło biurowe lub fotel. To właśnie w tym meblu spędzamy wiele godzin dziennie siedząc przy biurku. Wybierając krzesła biurowe warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze muszą posiadać odpowiednio wyprofilowane oparcia, po drugie podłokietniki, które pełnią bardzo ważną funkcję podczas wielu godzin pracy.

Pokaż swoją firmę

Gabinet szefa jak i biuro pracowników jest wizytówką firmy. Jeżeli jest to miejsce, które widzi klient, to ma ono bardzo duży wpływ na postrzeganie firmy przez klientów. Z tego właśnie powodu warto jest zadbać o odpowiednią aranżację naszego biura. Wpływ na wygląd biura ma wiele czynników, ale niewątpliwe jednym z nich są krzesła biurowe i fotele biurowe. Już na pierwszy rzut oka widać czy mamy do czynienia z porządnym produktem, czy tylko byle jakim fotelem. Jeżeli klient widzi wygodne fotele, które gwarantują komfort pracownikom, to podświadomie zakłada, że tak samo zadbasz o jego komfort.

Ergonomiczne krzesła biurowe

Wybór krzeseł i foteli biurowych na rynku jest bardzo duży. Możemy wybierać pośród różnych modeli. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować konkretne krzesło do naszych potrzeb. Wybierając krzesło możemy zdecydować nie tylko o kształcie, ale również o materiale z jakiego jest wykonane oraz jego kolorze.

Dostępne są zarówno tradycyjne krzesła biurowe jak i obrotowe krzesła biurowe. W tak szerokiej ofercie nie jest łatwo wybrać odpowiednie krzesło biurowe, które będzie odpowiadało nam wizualnie oraz będzie dopasowane do budowy naszego ciała.

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Stając przed koniecznością wyboru nowego fotela biurowego lub krzesła do biura warto wiedzieć na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę. Oczywiście estetyka jest bardzo ważna, ale nigdy nie powinna być ona decydującym parametrem podczas wyboru krzesła biurowego.

Ważnym elementem jest regulowany zakres wysokości siedziska. Dzięki temu możemy idealnie się dopasować do wysokości biurka. Kolejnym elementem jest profilowane i regulowane oparcie, dużym plusem jest, gdy jest to krzesło biurowe obrotowe. Zobacz, czy możesz je tak ustawić, aby pasowało do Twojej pozycji w pracy. Te omówione tutaj elementy są bardzo ważne.

Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru fotela jest materiał z jakiego jest wykonany. Powinien on być dostosowany do swoje funkcji. Do pracy zdecydowanie najlepiej jest wybrać fotel, który dopasowuje się do naszego ciała. W tym wypadku materiał powinien pokrywać gąbkę. Na rynku dostępne są również krzesła wykonane z plastiku, ale mimo ciekawych wzorów, nie są one zbyt wygodne do wielogodzinnej pracy. Tego rodzaju krzesło znajdzie zastosowanie w miejscu, gdzie siadamy na chwilę.

Fotel biurowy w domu?

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje z domu. Tutaj również spędzając kilka godzin w fotelu odczuwamy zmęczenie i ból pleców. Warto też zadbać o odpowiedni fotel w naszym domu. Wybierając wygodny fotel biurowy do domu musimy zwrócić uwagę na design i czy będzie pasował do reszty aranżacji naszego domu. Taki fotel oprócz funkcji może pełnić rolę ciekawego mebla, który będzie uzupełnieniem naszego domu.

Innym rodzajem są tak zwane fotele menadżerskie. Fotele te mają duże gabaryt, przez co nie wyglądają zbyt dobrze w niewielkich pomieszczeniach. Jest to fotel idealnie pasujący do dużego biurka w dużym gabinecie. Taki fotel w pierwszej kolejności ma zagwarantować jak najwyższy komfort użytkowania. Obite są często naturalną skórą. Fotel takiego typu prezentuje się okazale i często jest dopełnieniem pomieszczenia. Obecnie coraz częściej takie fotele znajdują zastosowanie w gabinetach domowych.

Jak wybrać krzesło biurowe?

Dla osób, które cenią sobie bardziej stabilne siedzenie dobrym rozwiązaniem jest krzesło biurowe AJ Produkty. Podobnie jak w przypadku fotela należy zwrócić uwagę na ergonomię, wygodę oparcia i podłokietników. Powinniśmy również sprawdzić czy krzesło jest dopasowane do naszego wzrostu.

Jakie są najważniejsze parametry

Jak widać na wygodę użytkowania fotela i krzesła biurowego ma wiele czynników. Poniżej zrobię krótkie podsumowanie na co zwracać uwagę podczas wyboru fotela biurowego.

Pierwszym elementem jest możliwość regulacji wysokości. To bardzo ważny element. Im większy jest zakres regulacji tym łatwiej jest dopasować fotel lub krzesło do biurka. Kolejnym ważnym elementem jest stabilność fotela. Największą stabilność zapewnia pięcioramienna podpora. Kolejnym elementem jest już kilka razy poruszany temat wygody oparcie i jego odpowiedniego wyprofilowania. Ważne jest, aby fotel był wyprofilowany w miejscu kręgosłupa lędźwiowego. Takie rozwiązanie znacznie odciąża nasz kręgosłup.

Ważnym elementem jest siedzisko. Może ono mieć różne kształty, ważne jest, aby ono nam pasowało. W wielu wypadach sprawdza się opadające delikatnie w dół siedzisko.

Następny element, który ma kluczowe znacznie to podłokietniki. Trudno sobie wyobrazić dobry fotel biurowy bez tego elementu. Wybierając fotel wydaje się koniecznością, aby miał on regulowane podłokietniki.

Wybierając fotel musimy podjąć wiele decyzji, mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże w podjęciu decyzji.