Kolejny wlew hydrauliczny PMP Intelli-Jet V® w Australian Paper

26/11/2018
PMP Intelli-Jet V® w Australian Paper

W lipcu 2017 roku, PMP (Producent Maszyn Papierniczych) podpisał kontrakt na dostawę części mokrej z nowym wlewem hydraulicznym Intelli-Jet V®, przebudową sita płaskiego i nawijarki dla maszyny papierniczej (MP4) Australian Paper w papierni w Morwell w Australii. We wrześniu br. maszyna MP4 została uruchomiona.

Zakres dostawy obejmował czterokanałowy wlew hydrauliczny Intelli-Jet V® o szerokości wypływu 7 metrów. Wlew PMP zapewnia doskonałe formowanie i elastyczność produkcji dla papierni (gramatura od 110 do 270 g/m2). Technologia wlewu hydraulicznego to część platformy PMP Intelli-Paper® dedykowanej producentom papieru. Na przestrzeni lat, wlew hydrauliczny Intelli-Jet V® stał się flagowym rozwiązaniem dla przemysłu papierniczego. Obecnie sprawnie działa ponad 150 wlewów marki PMP na 6 kontynentach.

W zakresie dostawy znalazły się również elementy krótkiej pętli (attenuator, sortownik niskopulsacyjny – 3 sztuki) oraz przebudowa sita płaskiego i nawijarki.

Celem projektu była poprawa profilu poprzecznego gramatury, rozciągliwości papieru i formowania oraz zwiększenie prędkości maszyny do 750 m/min. Warto wspomnieć, że to już drugi wlew hydrauliczny PMP Intelli-Jet V® dostarczony i uruchomiony w papierni Australian Paper Maryvale. Pierwszy został dostarczony do maszyny drugiej (MP2) w kwietniu 2018 roku. Jest to dobry przykład solidnej współpracy pomiędzy PMP i australijskim liderem w produkcji papieru.