Kreatywna Generacja Z pokazuje, jak znaleźć złoty środek

19/02/2020
konkurs graficzny

Ruszyła 10-ta edycja Międzynarodowego Konkursu Graficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Genezą konkursu jest rozwijanie kreatywności młodych grafików, a tegorocznym tematem, który daje artystom pole do popisu jest „Za dużo, za mało”.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza wraz z Małopolskim Klastrem Poligraficznym. Prace można nadsyłać do 29 lutego 2020 roku, na adres e-mail: konkurs@zspm.malopolska.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 9 marca 2020 roku, natomiast uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w siedzibie ZSPM 2 kwietnia 2020 roku. Sponsorem nagrody głównej, czyli rocznego pakietu Adobe CC jest krakowska spółka poligraficzna M.M. Druk Serwis.

- Proponowany temat jest nieoczywisty, umożliwia jednak zobrazowanie bardzo osobistego punktu widzenia. W tym roku wybór padł na szerokie pojęcie „Za dużo – za mało”. Bezpośrednio nawiązuje ono do życiowego balansu. W świecie pełnym elektronicznych gadżetów, bezwartościowych informacji i zbędnych przedmiotów, niejednokrotnie trudno jest odnaleźć siebie. Wygenerowanie chociażby chwili na głęboki relaks, na przebywanie z najbliższymi w atmosferze pełnej spokoju, niejednokrotnie graniczy z cudem. Stąd prowokujące do refleksji zagadnienie, będące motywem tegorocznej edycji konkursu. Zastanówmy się, czego jest za dużo w naszym życiu, a czego za mało. W jaki sposób możemy znaleźć radość z niespiesznego przeżywania. Co w gruncie rzeczy jest istotne, aby życie było pełne – tłumaczy Agnieszka Kopecka, PR Manager Małopolskiego Klastra Poligraficznego.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

Kategoria: