Laakirchen Papier rozwija zrównoważoną produkcję papierów graficznych

22/07/2019
Laakirchen Papier rozwija do zrównoważoną produkcję papieru do czasopism

W połowie tego roku Laakirchen Papier AG zainwestował około 4 mln EUR w optymalizację procesu produkcyjnego na maszynie papierniczej PM 11 przystosowanej do produkcji ekologicznych papierów graficznych. Inwestycja ta ten stanowi zarówno zobowiązanie papierni Upper Austrian do kontynuowania produkcji papierów graficznych dla przemysłu poligraficznego, jak i wyraźne wskazanie jej roli jako wysoce odpowiedzialnego i dbającego o środowisko przedsiębiorstwa przemysłowego.

Laakirchen Papier AG, która jest spółką zależną Grupy Heinzel, jest jednym z wiodących europejskich producentów papierów publikacyjnych. Papiernia produkuje ponad 300 tys. t super kalandrowanego, niepowlekanego naturalnego papieru do materiałów reklamowych, czasopism i dodatków do gazet. Około 95 procent tej produkcji jest dostarczane do europejskich drukarni, wydawców, sieci handlowych i producentów katalogów. Pozostała część jest eksportowana do klientów na rynkach zagranicznych. Pomimo faktu, że popyt na papiery graficzne stale spada, Laakirchen Papier nadal wierzy, że ten segment nadal oferuje duży potencjał. Wynika to w szczególności z faktu, że na kluczowych rynkach popyt na papiery SC do druku offsetowego faktycznie rośnie. W związku z tym nakłady na maszynę PM11 w papierni Upper Austria mają na celu zapewnienie, że jej klienci nadal otrzymują wyjątkową jakość produktów i terminowość dostaw.

Inwestycja w wydajność i zrównoważony rozwój

Laakirchen Papier wydał w sumie około 4 mln EUR na optymalizację procesu PM 11, a zatem zarówno poprawił wydajność maszyny, jak i podjął kolejny krok w kierunku produkcji papieru przyjaznej dla środowiska naturlanego. PM 11 produkuje papiery SC w oparciu o papier w 100% pochodzący z recyklingu od 2017 roku, a związana z tym zmiana surowca z włókien pierwotnych na wtórne ułatwiła znaczne zmniejszenie zużycia energii i zmniejszenie emisji CO2 o 20%. Jednakże, aby zarówno zwiększyć wydajność PM 11 poprzez zwiększenie jej prędkości, jak i osiągnąć większą dostępność instalacji, konieczne było zmodyfikowanie stabilizacji arkusza oraz zainwestowanie w elementy sterowania i komponenty elektroniczne.

- Pragniemy być wiarygodnym partnerem dla naszych klientów, który oprócz jakości i elastyczności, wykazuje również wyraźne zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Dzięki inwestycjom optymalizacyjnym możemy zagwarantować najwyższą jakość produktu i niezawodną dostępność zakładu -wyjaśnia Franz Baldauf, dyrektor finansowy firmy Laakirchen Papier AG.