Lessebo Paper wspólnie z Bonnier Books i Livonia Print wprowadzają ekologiczny papier do druku

09/02/2023
Lessebo Pape, wspólnie z Bonnier Books i Livonia Print wprowadzają ekologiczną jakość papieru do druku
Lessebo Paper, we współpracy z Bonnier Books i Livonia Print, wprowadza na rynek ekologiczny papier do druku Livonia Zero Offset by Lessebo Paper. Jest to inicjatywa tych trzech firm mająca na celu zminimalizowanie śladu węglowego drukowanych książek
 
Lessebo Paper to jeden z najstarszych producentów papieru w Szwecji, który aktywnie pracuje nad zmniejszeniem swojego negatywnego wpływu na środowisko. Obecnie ich walory są jednymi z najbardziej przyjaznych środowisku produktów papierniczych na rynku, zarówno pod względem pozyskiwania surowców, jak i minimalizacji emisji CO2, korzystania wyłącznie z odnawialnej energii elektrycznej oraz odpowiedzialnego gospodarowania wodą. 
 
Lessebo Paper współpracuje z Bonnier Books i Livonia Print w celu opracowania nowej jakości papieru przeznaczonego do druku wysokiej jakości, który nie idzie na kompromis z ekologicznością produktu. Dotychczasowa współpraca zaowocowała w Livonia Zero Offset by Lessebo Paper, czyli jakością produkowaną przy minimalnej emisji gazów cieplarnianych. W sumie produkcja masy celulozowej i papieru emituje 25 kg CO2 na tonę gotowego papieru, co jest znacznie niższe od średniej europejskiej. Dodatkowo, wszystkie emisje CO2 z procesu produkcji masy celulozowej i papieru są kompensowane poprzez projekt Gold Standard. 
 
Livonia Zero Offset firmy Lessebo Paper to biały, niepowlekany gatunek papieru dostępny standardowo w gramaturach od 100 do 140 gsm. Papier posiada certyfikat Cradle to Cradle Certified® na poziomie Gold oraz FSC® Certified i charakteryzuje się wysoką nieprzezroczystością oraz szorstką powierzchnią, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas czytania. Masa papieru jest specjalnie opracowana, aby nadać książce przyjemną grubość i wagę. Ponadto Livonia Zero Offset by Lessebo Paper to jakość opracowana dla wysokowydajnych maszyn drukarskich i jest dostępna zarówno w rolach, jak i arkuszach. Papier jest produkowany w Szwecji z lokalnie pozyskiwanego surowce. 
 
- Wiemy, że przemysł musi być liderem w dążeniu do społeczeństwa przyjaznego dla klimatu. Współpracując z Livonia Print i Bonnier Books, wspólnie podejmujemy działania, aby przyszłość drukowanych książek była jeszcze bardziej przyjazna środowisku - wyjaśnia Jens Olson, dyrektor generalny Lessebo Paper. 
 
Markus Guldstrand, dyrektor ds. produkcji w Bonnier Books wyjaśnia: - W Bonnier Books jesteśmy oddani prowadzeniu zrównoważonego biznesu, który będzie liderem w dziedzinie publikacji przez wiele lat. Współpraca z Lessebo Paper i Livonia Print w celu wprowadzenia tego papieru na rynek jest doskonałym przykładem tego zaangażowania. Cieszymy się, że możemy używać tego fantastycznego papieru do książek, który jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. I pozostajemy w pełni zaangażowani w aktywne kształtowanie zrównoważonej przyszłości dla naszej branży i razem z nią. 
 
Eva Hansén, szefowa produkcji Bonnierförlagen podsumowuje: - Będziemy używać tego papieru w wielu naszych książkach i choć jest to znaczący krok naprzód, niestrudzenie będziemy kontynuować zmniejszanie naszego wpływu na klimat na różne sposoby. Poprzez współpracę i partnerstwo z liderami branży w naszym łańcuchu dostaw i w branży wydawniczej, Bonnierförlagen chce dawać przykład i inspirować innych do przyjęcia zrównoważonych praktyk.

Kategoria: