Lessebo Paper z certyfikatem Cradle to Cradle Certified GOLD

23/03/2021
Lessebo Paper z certyfikatem Cradle to Cradle Certified GOLD

Lessebo Paper jest pierwszym producentem papieru na świecie, który uzyskał certyfikat Cradle to Cradle Certified® GOLD dla serii białych niepowlekanych papierów graficznych klasy premium Lessebo Design i Scandia 2000.

Certyfikat Cradle to Cradle jest uznawanym na całym świecie miernikiem bezpiecznych, zrównoważonych produktów wytwarzanych z myślą o gospodarce cyrkularnej. Aby otrzymać certyfikat, produkty są oceniane pod kątem wydajności środowiskowej i społecznej w pięciu kluczowych kategoriach zrównoważonego rozwoju: Material Health, Material Reutilization, Renewable Energy, Water Stewardship i Social Fairness. Kategorie te stanowią podstawę do określenia poziomu osiągnięć w końcowej certyfikacji. Aby otrzymać złote wyróżnienie, należy spełnić złote standardy we wszystkich kategoriach.

Papiery Lessebo Design® i Scandia 2000® są produkowane z masy celulozowej całkowicie pozbawionej chloru (TCF) i charakteryzuje się minimalnym śladem węglowym, dzięki czemu nadają się do drukowania materiałów, w przypadku których jakość i zrównoważony rozwój mają duże znaczenie.

- Nasze produkty po raz kolejny udowodniły, że są liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Bycie pierwszym producentem papieru na świecie, który otrzymał certyfikat Cradle to Cradle Certified na poziomie Gold dla naszych niepowlekanych papierów jest dużym osiągnięciem i było możliwe dzięki naszej koncentracji na zrównoważonym rozwoju. To wyraźnie pokazuje, że nasz papier jest jednym z najbardziej przyjaznych dla klimatu gatunków papieru na świecie - wyjaśnia Eric Sigurdsson, Dyrektor Generalny Lessebo Paper.

Ponadto Lessebo Paper poddało gamy swpich białych papierów niepowlekanych, Lessebo Design® i Scandia 2000®, ocenie pod kątem kryteriów kategorii Material Health w ramach standardu Cradle to Cradle Certified Product Standard i otrzymało certyfikat Material Health na poziomie Platinum przyznawany przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute. Oznacza to, że wszystkie składniki i chemikalia procesowe zostały ocenione i zaakceptowane przez tę organizację. W związku z tym, produkt nie zawiera żadnych substancji oznaczonych symbolem "X" i spełnia wysokie standardy emisji Cradle to Cradle. Poziom Platinum reprezentuje najwyższy standard w projektowaniu produktów z certyfikatem Cradle to Cradle.

- Nasz proces produkcji papieru jest w pełni przejrzysty, a nasze gamy Lessebo Design® i Scandia 2000®zostały przetestowane i przeanalizowane, łącznie ze wszystkimi surowcami - wyjaśnia Eric Sigurdsson, CEO w Lessebo Paper. - Wynik wyraźnie i wielokrotnie pokazuje, że produkujemy nasze asortymenty papieru zgodnie z najwyższymi standardami i oferujemy zrównoważone papiery graficzne klasy premium, które nadają się również do wymagających zastosowań.

Kategoria: