manroland Goss zaprezentuje Varioman c:line do produkcji opakowań papierowych

20/09/2023
manroland Goss zaprezentuje Varioman c:line do produkcji opakowań papierowych
Październikowa konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” to kolejne tegoroczne wydarzenie branżowe, podczas którego firma manroland Goss będzie promować swoje rozwiązania z serii Varioman. Seria obejmuje trzy warianty, z których Varioman c:line jest przeznaczony do produkcji opakowań na bazie papieru – w technice offsetu zwojowego. Właśnie na tej części oferty niemieckiego producenta skoncentrują się podczas prezentacji (zatytułowanej „Offset rolowy – zmiana zasad gry”) jej przedstawiciele – Frank Kreisel, Vice President Sales Europe i Jarosław Kotfis – Business Director, odpowiedzialny za działalność manroland Goss w naszym kraju. Wydarzenie, organizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”), odbywać się będzie w dniach 5-6 października br. w Mrągowie
 
- Nasza firma konsekwentnie realizuje strategię zwiększania swojej obecności rynkowej w segmencie opakowań, bazujących na różnych podłożach, drukowanych w technice offsetu zwojowego – mówi Jarosław Kotfis. – Projekt Varioman, zainicjowany kilka lat temu, z powodzeniem się rozwija, co owocuje zarówno udoskonaleniami w maszynach, jak też kolejnymi wdrożeniami u klientów. Część z nich dotyczy modelu c:line, dedykowanemu opakowaniom papierowym. Właśnie jemu poświęcimy najwięcej miejsca podczas naszej prezentacji, koncentrując się na tekturze jako surowcu. To nasza pierwsza obecność na tej konferencji w roli współorganizatora, z prelekcją i stoiskiem, więc tym bardziej będzie nam miło spotkać się z klientami z Polski, zainteresowanymi innowacyjnymi, zrównoważonymi rozwiązaniami w obszarze drukowania, ale też wykańczania tektury. Warto bowiem nadmienić, że maszyna Varioman c:line, w zależności od konfiguracji, może zostać wyposażona w różne opcje dodatkowe, np. sztancowania w rotacyjnym wykrojniku czy uszlachetniania w zespołach fleksograficznych.
 
- Naszym zdaniem offset zwojowy, m.in. w kontekście wytwarzania opakowań na bazie papieru, to atrakcyjna alternatywa dla technologii druku arkuszowego– kontynuuje Jarosław Kotfis. – Świadczy o tym sukces pierwszego klienta z Niemiec, który zdecydował się na jego zakup i wdrożenie z myślą o realizowanym przez siebie, rozbudowanym projekcie inwestycyjnym. Mowa o firmie GPD Foodpackaging, która od niemal dwóch lat wykorzystuje naszą maszynę do nisko- i średnionakładowej produkcji opakowań na produkty spożywcze, np. pizzę mrożoną. Konfiguracja ta pozwala na produkcję nawet 150 tys. opakowań kartonowych na godzinę, co według nas czyni ją najbardziej wydajną linią do wytwarzania pudełek składanych w Europie. Śladem GPD Foodpackaging podążyli inni, kontraktując kolejne maszyny z serii Varioman c:line.
 
Varioman to seria maszyn zaprojektowanych przez manroland Goss z myślą o obecnych wyzwaniach rynkowych: spadających nakładach, rosnących wymaganiach odnośnie do jakości, presji cenowej, coraz wyższych kosztach surowcowych, energetycznych czy proekologicznych oczekiwaniach zleceniodawców i konsumentów, przy jednoczesnej konieczności zachowania wydajności i zyskowności przez drukarnie.
 
- Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać klientów z Polski do zalet wynikających z wdrożenia tego typu rozwiązania w kontekście zarówno nisko-, jak i wysokonakładowej produkcji opakowań papierowych. Tworząc je, wzięliśmy pod uwagę obecne i przyszłe oczekiwania właścicieli marek, będących pod presją ze strony konsumentów, ale też instytucji rządowych w różnych krajach, wprowadzających coraz bardziej restrykcyjne przepisy środowiskowe. W efekcie powstało zaawansowane rozwiązanie technologiczne, uwzględniające różne aspekty: wysoką wydajność i jakość, stabilność i spójność kolorystyczną (co jest szczególnie istotne dla brandów, zarówno globalnych, jak i lokalnych), ale też ekonomikę produkcji i trend proekologiczny. Zapraszamy do spotkania z nami w Mrągowie – podsumowuje Jarosław Kotfis.
 
Fot.: manroland Goss