Maski chirurgiczne i maski z włókien bambusowych - noszone razem filtrują powietrze w 99,8%

29/11/2020
Maski chirurgiczne i maski z włókien bambusowych - 99,8% ochrony przed koronawirusem Covid-19

Testy laboratoryjne wykazały, że opatentowane przez Körber Tissue maski Myfaceroll, noszone razem z maskami chirurgicznymi, zwiększają skuteczność i czas trwania ochrony.

Zwiększenie skuteczności ochronnej masek chirurgicznych poprzez zapewnienie 99,8% filtracji bakteryjnej i zawsze czystej powierzchni po stronie zewnętrznej: to właśnie osiągnięto dzięki połączeniu dwóch masek, "tradycyjnej" maski chirurgicznej i jednorazowej biodegradowalnej maski bambusowej, wykonanej w opatentowanej technologii firmy Körber Tissue, która gwarantuje większą ochronę w najbardziej zatłoczonym środowisku, takim jak lotniska, transport publiczny, centra handlowe i szkoły.

- Stworzyliśmy maski Myfaceroll do codziennego użytku w sytuacjach, w których gromadzi się wiele osób - komentuje Enrico Zino, dyrektor ds. marketingu Grupy Körber Tissue. - Analizy laboratoryjne wykazały, że noszenie ich razem z maskami chirurgicznymi typu I, pozwala na znaczne zwiększenie filtracji bakteryjnej do 99,8%, co zmniejsza narażenie na zewnętrzne patogeny. Jest to proste i skuteczne rozwiązanie szczególnie w przypadku mobilności, takiej jak podróże i praca, gdy konieczne jest utrzymanie maski w czystości.

Myfaceroll to patent Körber Tissue, który został opracowany podczas lockdownu i który wraz z maszynami przetwarzającymi (tymi samymi, których używa się do produkcji rolek papieru toaletowego i ręczników kuchennych) pozwala na stworzenie do 10.000 masek na minutę, przystosowanych do produkcji z głównych materiałów na bazie włókien, w tym szczególnego materiału na bazie bambusa, który może być usunięty wraz z odpadami organicznymi.

Maski chirurgiczne są jednym z najczęściej używanych środków ochronnych do postępowania w nagłych wypadkach Covid-19, ponieważ mają wysoki procent filtracji bakteryjnej. Jednakże, gdy są noszone przez dłuższy czas, zatrzymują wirusy i bakterie, które mogą być łatwo przeniesione gdzie indziej, jeśli użytkownik usunie je lub dotknie dłonią. Ostatnie badania, przeprowadzone przez niezależne laboratorium, wykazały, że stosowanie "podwójnej" maski, takiej jak maska z pojedynczą warstwą z włókna naturalnego, oprócz maski chirurgicznej, jest prostym, ale wysoce ochronnym rozwiązaniem, które gwarantuje wyjątkowo wysoką 99,8% filtrację bakteryjną (BFE), wyższą niż limity zalecane przez normę zarówno dla masek medycznych typu I (≥ 95%), jak i dla masek medycznych typu II i II R (≥ 98%).

Maski Myfaceroll mogą być noszone nad lub pod maską chirurgiczną i oprócz zwiększenia mocy filtrowania mają tę zaletę, że są "jednorazowe" i całkowicie kompostowalne, co zapewnia większe poszanowanie dla środowiska naturalnego.

Źródło: Körber Tissue