Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju oraz przyspiesza innowacje w zakresie zrównoważonych opakowań

09/01/2024
Masterpress wzmacnia dział badań i rozwoju oraz przyspiesza innowacje w zakresie zrównoważonych opakowań

Masterpress, wiodący europejski dostawca rozwiązań w zakresie drukowanych opakowań dekoracyjnych, ogłosił rozbudowę swojego laboratorium badawczo-rozwojowego (BiR), które znajduje się na terenie zakładu produkcyjnego firmy w Białymstoku. Inwestując w niestandardową i pełnowymiarową maszynę drukarską, przeznaczoną wyłącznie do celów badawczo-rozwojowych, Masterpress robi znaczący krok w kierunku przyspieszenia innowacji w branży etykiet termokurczliwych i etykiet samoprzylepnych, w tym do szybszej komercjalizacji nowych, zrównoważonych, nadających się do recyklingu produktów opakowaniowych.

- Zwiększanie możliwości organizacji w zakresie badań i rozwoju jest dla nas kluczowe, ponieważ odzwierciedla zaangażowanie firmy w nieustanne doskonalenie naszych produktów i usług - powiedział Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress. - Branża etykiet shrink-sleeve i opakowań ewoluuje. Aby się rozwijać, musimy korzystać z najnowocześniejszych technologii oraz szybciej i skuteczniej testować nowe produkty, rozwiązania i materiały.

Nowa prasa drukarska będzie służyć jako wszechstronne narzędzie do badań i rozwoju różnych grup produktów. Maszyna oferuje elastyczność w eksperymentowaniu z nowymi technikami drukowania w warunkach odzwierciedlających rzeczywistą produkcję, bez konieczności czekania na przerwę w regularnych harmonogramach produkcyjnych. Ta inwestycja pozwoli Masterpress znacznie przyspieszyć proces tworzenia nowych produktów i skrócić czas wprowadzania ich na rynek.   

- Maszyna badawczo-rozwojowa pozwala nam być znacznie bardziej elastycznym i skutecznym partnerem dla naszych klientów, szybko przekształcając ich kreatywną wizję w rzeczywiste próbki produktów. Dodatkowo, maszyna usprawni naszą współpracę z dostawcami, umożliwiając testowanie i eksperymentowanie z nowymi farbami, lakierami oraz podłożami przed ich wprowadzeniem na rynek - powiedziała Katarzyna Wasilewska, kierownik ds. badań i rozwoju w Masterpress.  

Zaangażowanie Masterpress w badania i rozwój 

Masterpress konsekwentnie inwestuje w swoje laboratorium badawczo-rozwojowe od ponad dekady. Ta nowoczesna jednostka wyposażona jest w najnowsze narzędzia pozwalające na precyzyjne testowanie wytrzymałości podłoża, poślizgu etykiet, odporności na zadrapania, a także prowadzenie testów starzeniowych w określonej temperaturze, wilgotności oraz z symulacją światła.  

- Poszerzenie kompetencji badawczo-rozwojowych, pozwala Masterpress realizować kolejny etap długoterminowej strategii wzrostu. Naszym celem jest stymulowanie rynku poprzez promowanie zrównoważonego rozwoju. Chcemy także wspierać branżę etykiet w kreowaniu pozytywnego wizerunku, doskonaląc rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska i nadają się do recyklingu - powiedział Jeroen de Haan.  

Pomysłowe i nadające się do recyklingu produkty opakowaniowe Masterpress zostały docenione przez branżę w całej Europie. Najnowsze wyróżnienie obejmuje nagrodę AWA Alexander Watson Associates Sleeve Label Award w kategorii "Zwycięzca ekologiczny" dla opakowania TINE 300g Dairy Cup Sleeve. 
 

Kategoria: