Masterpress zobowiązuje się redukcji emisji gazów cieplarnianych

07/05/2024
Masterpress zobowiązuje się redukcji emisji gazów cieplarnianych

Masterpress, dostawca opakowań ozdobnych z nadrukiem, dołączył do inicjatywy Science Based Targets (SBTi). Koncentrując się na etycznym i zrównoważonym rozwoju, Masterpress określił cele redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG), przyłączając się do wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego wzrostu temperatury poniżej 1,5°C w porównaniu do poziomu sprzed epoki przemysłowej.

- Zobowiązując się do wyznaczenia planu dla osiągnięcia celów dekarbonizacji zgodnych z opartą na nauce metodologią SBTi, Masterpress dołącza do tysięcy firm na całym świecie, które wierzą, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i zdolni wnieść pozytywny wkład w zdrowie naszej planety - powiedział Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress. - Naszym celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1 i 2 (Scope 1 i 2) o 42% do 2030 r. w stosunku do roku bazowego 2022 r. Zamierzamy to osiągnąć poprzez poprawę śladu węglowego naszego zakładu i zmniejszenie śladu środowiskowego oferowanych drukowanych dekoracyjnych produktów opakowaniowych dla naszych klientów finalnych.

W ciągu najbliższych kilku lat Masterpress będzie ściśle współpracować z SBTi w celu zatwierdzenia planu redukcji emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1 i 2, zgodnie z porozumieniem paryskim, które wyznacza cel ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. Ponadto Masterpress będzie również współpracować z SBTi w celu opracowania celu emisji gazów cieplarnianych w zakresie 3 (Scope 3).

- Co ważne, to nie jest pierwsze tego typu działanie ze strony Masterpress. Od wielu lat wprowadzamy innowacje i pracujemy z nowymi, zrównoważonymi, nadającymi się do recyklingu produktami i materiałami - kontynuował Jeroen de Haan. - Zrobiliśmy i robimy wiele w tej dziedzinie, na przykład stosując technologie zmniejszające wagę opakowań i grubość folii, zmniejszając zużycie pierwotnego plastiku i stale inwestując w energooszczędny sprzęt. Zobowiązujemy się do zachowania przejrzystości w naszych działaniach, a w nadchodzących miesiącach Masterpress przedstawi SBTi konkretny plan działania w celu weryfikacji, co jeszcze bardziej umocni nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Masterpress zdaje sobie sprawę, że przyszłość opakowań leży w stosowaniu optymalnych materiałów i technologii, z których każda przyczynia się do zmniejszenia wpływu na środowisko.  Dlatego firma kładzie duży nacisk na rozbudowę laboratorium badawczo-rozwojowego pozwalającego na testowanie nowych zrównoważonych produktów i rozwiązań. Niektóre z działań podejmowanych przez Masterpress w celu sprostania temu wyzwaniu obejmują:

  • zmniejszenie wagi opakowań i optymalizacja opakowań dla konkretnych produktów, np. stosowanie cieńszych folii 

  • zmniejszenie zużycia pierwotnego plastiku, np. testowanie plastikowych etykiet termokurczliwych z 50% zawartością surowców pochodzących z recyklingu

  • stosowanie hybrydowych maszyn drukarskich z energooszczędnym suszeniem LED. 

Jako świadectwo zaangażowania w zrównoważony rozwój, Masterpress otrzymał niedawno srebrny certyfikat EcoVadis. Przejście z brązowego na srebrny poziom odzwierciedla poprawę systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem firmy . Certyfikat ten plasuje Masterpress w elitatnym gronie 15% firm na całym świecie, które spełniają surowe kryteria zrównoważonego rozwoju w czterech kategoriach: Środowisko, Praca i Prawa Człowieka, Etyka i Zrównoważone Zakupy.