Metsä Board i Esbottle opracowują tekturowy kieliszek okolicznościowy do win musujących

17/06/2020
kileiszek z tektury

Metsä Board, producent tektur z pierwotnych włóknistych, oraz fiński start-up Esbottle, współpracują przy projektowaniu ekologicznego i atrakcyjnego wizualnie kieliszka typu flet, w celu ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych. Nowy tekturowy kieliszek okolicznościowy umożliwia podawanie win musujących w dobrym stylu, a jednocześnie jest lekki, można go łatwo transportować i poddawać recyklingowi. Może być personalizowany za pomocą tradycyjnych metod druku i efektów specjalnych.

Esbottle, z siedzibą w Espoo, opracowuje innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania o wysokiej jakości dla branży napojów i produktów spożywczych. Innowacyjny kształt tekturowego kieliszka okolicznościowego jest wynikiem współpracy Esbottle i zespołu projektantów opakowań Metsä Board. Klasyczna konstrukcja typu flet składa się z dwóch części, a podstawkę i kielich można przechowywać jedno w drugim, co ułatwia transport i recykling.

- Razem z Esbottle testujemy teraz ten projekt i możliwe do użycia materiały, badając jednocześnie zainteresowanie rynku i inne potencjalne zastosowania. Myślę, że ten innowacyjny tekturowy kieliszek okolicznościowy jest doskonałym przykładem ekologicznego połączenia możliwości tektury, projektowania i nowej technologii – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director of EMEA & APAC, Metsä Board.