Metsä Board łączy siły ze stowarzyszeniem European Paper Packaging Alliance

18/03/2020
Metsä Board, European Paper Packaging Alliance

Metsä Board – należący do Metsä Group czołowy europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych – jest jednym z członków założycieli niedawno powstałego stowarzyszenia European Paper Packaging Alliance (EPPA).

EPPA zrzesza przedsiębiorstwa działające w branży opakowań spożywczych i zamierza promować bezpieczeństwo żywności, rozwój gospodarki obiegowej, ograniczanie emisji dwutlenku węgla, a także stosowanie rzetelnych danych przy tworzeniu rozwiązań prawnych. Członkowie stowarzyszenia są czołowymi dostarczycielami surowców do wytwarzania opakowań spożywczych i producentami tych opakowań.

- Uważam, że EPPA ma do przekazania naprawdę przydatne i ważne przesłanie. Opakowania celulozowe odgrywają w branży spożywczej istotną rolę w zakresie higieny żywności, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa konsumentów. Są wytwarzane z surowca odnawialnego – włókna drzewnego. Dobrze nadają się do recyklingu – w Europie poddaje się recyklingowi ponad 80% opakowań z papieru i tektury. To jest idealny przykład gospodarki obiegowej – powiedział Risto Auero, Sales Director, Metsä Board Food Service Boards.