Metsä Board - Mniej znaczy więcej

08/05/2017
tektury metsa board

Podczas trwających w Düsseldorfie targów interpack miała miesjce premiera bardziej przejrzystej wersji oferty produktów i usług Metsä Board. Została przedstawiona oferta wysokiej jakości tektur i powiązanych usług, których celem jest uzyskanie bardziej zrównoważonych, bezpieczniejszych i bardziej wydajnych opakowań, połączona obecnie w jednej rodzinie Metsä Board.

Inicjatywa „Mniej znaczy Więcej” podkreśla cele Firmy zwiększenia rozpoznawalności u Klientów oraz by opakowanie wspierało zasady zrównoważonego rozwoju jeszcze bardziej. W ramach inicjatywy „Mniej znaczy Więcej” Metsä Board, chce wraz ze swoimi Klientami tworzyć przemyślane i innowacyjne, odnawialne, nowoczesne rozwiązania opakowaniowe, które są odpowiednie dla marek i potrzeb przyszłego świata.

- Konsumenci oczekują lepszych doświadczeń, przy mniejszym wpływie na środowisko. Właściciele marek zastanawiają się, w jaki sposób można zoptymalizować opakowania, aby były bardziej zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, bezpieczniejsze i lżejsze. Jesteśmy znani z pionierskich doświadczeń w sektorze lekkich tektur o najwyższej jakości i dążymy do kolejnych ulepszeń. Obecnie, dzięki jednolitej ofercie produktów i ukierunkowanym usługom możemy zapewnić naszym klientom jeszcze mocniejsze wsparcie, wspólnie zwiększając zrównoważenie i wydajność opakowań w całym łańcuchu wartości – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

W ramach tej prezentacji Metsä Board wprowadza nowe nazwy swoich lekkich tektur o wysokiej jakości, aby przedstawić ofertę klientom w bardziej przejrzysty sposób, który ułatwia wybór produktów. Trzy dziedziny usług – analiza i projektowanie opakowań, zapewnianie dostępności i doradztwo techniczne oraz badania i rozwój – uzupełniają produkty i dostarczają inicjatyw w zakresie współpracy z Klientami nad opracowywaniem lepszych i lżejszych opakowań.

Harmonizacja oferty i nazw produktów nie wpływa na same produkty oraz ich specyfikacje. Wszystkie zakłady Metsä Board mają certyfikaty PEFC™ i FSC® potwierdzające kontrolę pochodzenia produktów, a także certyfikaty poświadczające zgodność z najbardziej wymagającymi normami ochrony środowiska i jakości produkcji. Do produkcji tektur Metsä Board wykorzystuje pierwotne masy włókniste, produkowane z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich.