Metsä Board na Seminarium Technicznym FEFCO

09/10/2019
Metsä Board na Seminarium Technicznym FEFCO

Metsä Board – należący do Metsä Group czołowy europejski producent tektur premium z pierwotnych mas włóknistych – zaprezentuje swoje zrównoważone kraftlinery o wysokiej jakości w trakcie Seminarium Technicznego FEFCO 2019.

Branża opakowaniowa kładzie znaczny nacisk na obniżanie emisji dwutlenku węgla, zapewnianie bezpieczeństwa żywności i całkowitą jawność źródeł surowców. Metsä Board opublikowała niedawno swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju do 2030 roku, wśród których znalazło się zobowiązanie do całkowitej eliminacji przez zakłady produkcyjne emisji CO2 pochodzącego z paliw kopalnych. Jest to najbardziej ambitny cel w naszej gałęzi przemysłu.

Głównym surowcem używanym przez Metsä Board do produkcji tektury jest odnawialne i w 100% identyfikowalne drewno pozyskiwane z lasów Europy Północnej, które są zarządzane w sposób zrównoważony.

- Wszystkie białe kraftlinery Metsä Board są bezpieczne przy bezpośrednim kontakcie z żywnością. Do ich produkcji używamy włókien pierwotnych, uzyskiwanych z drewna, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Oferują bardzo stabilną jakość, a ich niska waga umożliwia stosowanie linerów o mniejszej gramaturze, bez szkody dla wytrzymałości, co umożliwia zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw – powiedział Veijo Korkalainen, VP Sales WKL, Metsä Board.

Podczas Seminarium Technicznego FEFCO specjaliści Metsä Board z przyjemnością omówią zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem i udzielą porad w zakresie zastosowań naszych produktów.

Kategoria: