Metsä Board wprowadza tekturę z ekobarierą bez tworzyw sztucznych

19/09/2019
tektura z ekobarierą

Konsumenci i właściciele marek na całym świecie poszukują zrównoważonych alternatyw opakowań plastikowych. Kluczowe znaczenie ma łatwość ponownego przetwarzania. Aby zaspokoić te potrzeby Metsä Board wprowadza na rynek nową tekturę z ekobarierą niezawierającą tworzyw sztucznych, która nadaje się do recyklingu razem z papierem lub tekturą.

Nową tekturę MetsäBoard Prime FBB EB chroni bariera o średniej odporności na wilgoć i tłuszcz, co sprawia, że nadaje się ona szczególnie na opakowania produktów spożywczych i gastronomicznych. Ponadto, ponieważ tektura z ekobarierą nie zawiera tworzyw sztucznych jej recykling nie wymaga oddzielania plastiku, dzięki czemu jest łatwy i opłacalny.

- Opakowania są niezbędne – ułatwiają dystrybucję i zapewniają bezpieczeństwo żywności, chroniąc przed jej marnotrawstwem. Opakowania kartonowe wykonane z materiałów odnawialnych to zrównoważony wybór, a dzięki poprawie właściwości barierowych tektury można jej użyć do większej liczby zastosowań. Nasza nowa, niezawierająca tworzyw sztucznych, tektura z ekobarierą znajdzie wiele interesujących zastosowań w branży spożywczej i gastronomii, a także innych dziedzinach, w których potrzebne są właściwości barierowe – powiedziała Katja Tuomola, Business Development Director, Metsä Board.

Surowcami do produkcji tektury MetsäBoard Prime FBB EB są pierwotne masy włókniste, wytwarzane z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich. Ta tektura jest bezpieczna w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawiera wybielaczy optycznych (OBA), ani związków fluoropochodnych. Jest dostępna z certyfikatami PEFC™ lub FSC©. MetsäBoard Prime FBB EB to nie tylko łatwy recykling, ale również niska gramatura, sprzyjająca zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dystrybucji.

Kategoria: