Metsä Board zdobywa platynowy poziom w ratingu Ecovadis

26/07/2024
Metsä Board zdobywa platynowy poziom w ratingu Ecovadis

Metsä Board, wiodący europejski producent wysokiej jakości tektur z włókien pierwotnych, po raz kolejny osiągnął najwyższy platynowy poziom ocen EcoVadis za zaangażowanie na rzecz  zrównoważonego rozwoju uzyskując rekordowy wynik. Od 2017 roku spółka co roku utrzymywała się na najwyższym poziomie w ratingu.

Metsä Board uzyskała wysokie wyniki w każdym z czterech ocenianych obszarów i z łącznym wynikiem 91/100 znalazła się wśród 1% najwyżej ocenianych firm w kategorii producentów papieru, tektury i opakowań. Ogólna ocena poprawiła się w stosunku do poprzedniej oceny (87/100) dzięki wyższej liczbie punktów (90/100) przyznanych za prawa pracownicze i prawa człowieka. W kategorii wpływ na środowisko spółka zdobyła 100/100 punktów trzeci rok z rzędu.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest integralną częścią naszej strategii i codziennych działań. Rozwinęliśmy naszą sprawozdawczość w zakresie zrównoważonego rozwoju, a dyrektywa UE w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD) już wywarła wpływ na treść i budowę naszej Deklaracji Zrównoważonego Rozwoju 2023. Transparentna sprawozdawczość sprawia, że nasze zasady zrównoważonego rozwoju i działania są widoczne publicznie i przyczyniają się do osiągania sukcesu w zaufanych ocenach, takich jak ta przeprowadzana przez EcoVadis - mówi Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board.

EcoVadis prowadzi platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom dokonywanie oceny wyników w zakresie ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności swoich dostawców na całym świecie. Ich karta wyników dotycząca zrównoważonego rozwoju ilustruje osiągnięcia w czterech różnych obszarach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zakupy. Zastosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), w tym z Global Reporting Initiative (GRI), UN Global Compact i ISO 26000.

Fot.: Metsä Board