Metsä Tissue piąty rok z rzędu z platynową oceną EcoVadis

27/05/2024
Metsä Tissue piąty rok z rzędu z platynową oceną EcoVadis
Metsä Tissue, wchodząca w skład Metsä Group, zajmująca się produkcją papieru bibułkowego, w tym papieru tłuszczoodpornego, po raz kolejny uzyskała najwyższą ocenę Platinum w ocenie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej EcoVadis na rok 2024. To już piąty rok z rzędu, w którym firma została wyróżniona tą cenną oceną, co plasuje ją w czołówce jednego procenta wszystkich firm ocenianych przez EcoVadis. Metsä Tissue utrzymała wysokie wyniki we wszystkich czterech ocenianych tematach, wyróżniając się szczególnie w kategorii środowiska z wynikiem 90/100.
 
 - Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy platynową ocenę od EcoVadis piąty rok z rzędu. Pomimo coraz bardziej rygorystycznych kryteriów, spełniliśmy wymagania dotyczące oceny Platinum, potwierdzając doskonałość naszych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju, które zostały wysoko ocenione przez uznany na całym świecie podmiot Ecovadis. Nasz zaawansowany system zarządzania zrównoważonym rozwojem, obejmujący wszystkie cztery oceniane tematy, nadal stanowi solidną podstawę do ciągłego doskonalenia naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Serdecznie dziękuję naszym wewnętrznym i zewnętrznym interesariuszom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wspaniałego wyniku - mówi Esa Kaikkonen, dyrektor generalny Metsä Tissue.
 
- Metsä Tissue jest zaangażowana w rozwój biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez efektywne przetwarzanie północnego drewna w wysokiej jakości papier bibułkowy i tłuszczoodporny. Nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju prowadzą nas do ciągłego doskonalenia, a naszym celem jest osiągnięcie do 2030 r. fabryk i produktów wolnych od paliw kopalnych. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania były etyczne, a nasze miejsce pracy bezpieczne. Nasze dobrze znane marki, które zapewniają użytkownikom te cechy, to Lambi, Serla, Tento, Mola, Katrin i SAGA.
 
EcoVadis oferuje globalne oceny zrównoważonego rozwoju korporacyjnego za pośrednictwem platformy, która umożliwia firmom ocenę wyników swoich dostawców w zakresie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Oceny obejmują cztery tematy: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etykę i zrównoważone zamówienia.