Metsä Tissue wybuduje nowoczesną fabrykę bibuły w Wielkiej Brytanii

13/10/2021
Metsä Tissue wybuduje nowoczesną fabrykę bibuły w Wielkiej Brytanii
Metsä Tissue planuje zainwestować w nową fabrykę bibuły w Wielkiej Brytanii. Plan obejmuje osiągnięcie 240 000 ton mocy w zakresie produkcji bibuły w ciągu najbliższej dekady i jest częścią programu Future Mill firmy, którego celem jest osiągnięcie światowej klasy wydajności środowiskowej w produkcji bibuły.
 
Produkcja planowanej brytyjskiej fabryki będzie oparta na wykorzystaniu zrównoważonej masy celulozowej z włókien pierwotnych, a pierwsza faza inwestycji będzie gotowa w 2025 roku, aby obsłużyć profesjonalne i konsumenckie rynki bibułki w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 
- W ciągu ostatnich kilku lat opracowywaliśmy koncepcję Future Mill w odniesieniu do naszej planowanej rozbudowy fabryki tkanek w Mariestad w Szwecji. Nasze badania pokazują, że będziemy w stanie wykorzystywać bardziej wydajne i lepsze technologie niż obecnie, co sprawi, że będziemy bardziej konkurencyjni i bardziej ekologiczni. Widzimy duże możliwości rozwoju na rynku brytyjskim i planujemy zaopatrywać ten rynek lokalnie w oparciu o naszą koncepcję Future Mill - mówi Esa Kaikkonen, CEO, Metsä Tissue.
 
Koncepcja papierni ma być oparta na najnowocześniejszych dostępnych technologiach, przy zachowaniu światowej klasy wydajności środowiskowej. Następnym krokiem jest wybór lokalizacji fabryki w pierwszej połowie 2022 roku. Obecnie badane lokalizacje to Newark i Hull.