Mondi modernizuje swoją papiernię Dynäs w Szwecji

11/05/2023
Mondi modernizuje swoją papiernię Dynäs w Szwecji
Mondi, globalny producent zrównoważonych opakowań i papieru, modernizuje swoją celulozownię i papiernię Dynäs w Szwecji. Program modernizacji zwiększy wydajność i jeszcze bardziej poprawi ogólną ekologiczność zakładu, dzięki czemu będzie on dobrze przygotowany do dalszego zaspokajania zapotrzebowania klientów na zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań z papieru i materiałów papierniczych.
 
Papiernia w Dynäs produkuje wysokiej jakości papiery workowe i specjalne papiery typu kraft, wykorzystywane do produkcji różnych opakowań papierowych dla przemysłu i konsumentów, i stanowi ważną część działalności Mondi w zakresie opakowań giętkich. Projekt obejmuje instalację i modernizację maszyn i urządzeń, takich jak nowa kotłownia i kocioł korowy, które poprawią efektywność energetyczną papierni. Modernizacja pozwoli również na dalszą redukcję emisji do powietrza i wody oraz lepsze wykorzystanie drewna w papierni.
 
- Program modernizacji w Dynäs stanowi znaczącą inwestycję w przyszłość tej dobrze funkcjonującej papierni. Produkując zrównoważony papier workowy i specjalistyczny papier kraft, nadal przyczyniamy się do realizacji naszych celów MAP2030 i zaspokajamy zapotrzebowanie klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak Advantage StretchWrap, alternatywa dla plastikowych folii do owijania palet, oraz Advantage MF EcoComp, wykorzystywany do produkcji opakowań o wysokiej wytrzymałości, papierowe torby na mokre organiczne odpady domowe. Papiernia dostarcza papier do całej Europy i odgrywa ważną rolę w lokalnej społeczności - powiedział Roman Senecky, COO Mondi Kraft Paper.
 
Prace modernizacyjne mają trwać do końca 2026 roku.