Mondi Simet będzie produkować tektury ciężkie

31/01/2017
Mondi Simet

Mondi, producent opakowań i papieru, zwiększa swoje możliwości produkcji ciężkich tektur w Europie poprzez inwestycję w niedawno przejętym zakładzie - Mondi Simet - zlokalizowanym niedaleko Poznania.

W zakładzie Mondi Simet zainstalowana zostanie tekturnica o szerokości 2,8 metra z trzema sklejarkami pojedynczymi. Pozwoli to wzbogacić ofertę produktów firmy o artykuły z tektur ciężkich i zapewnić szerszy wybór klientom w regionie. Zostanie też zainstalowana maszyna dedykowana do przetwarzania ciężkich tektur, umożliwiająca produkcję krótkich serii z arkuszy do długości 6 metrów.

Powyższe inwestycje przyniosą korzyści klientom z branży meblowej, motoryzacyjnej, lotniczej i chemicznej w postaci zoptymalizowanych opakowań typu heavy duty. Poszerzona oferta będzie obejmować, m.in. jedno- jak i wielowarstwowe opakowania z tektury, oktabiny do pakowania produktów masowych oraz zbiorcze kontenery jak skrzynie paletowe pak-(k)it® i stac-pac®. Rozwiązania te okazały się doskonałą alternatywą dla cięższych i bardziej sztywnych rozwiązań, wykonanych na przykład z drewna lub metalu. Zakład Mondi Simet będzie blisko współpracował z fabryką Mondi w Ansbach w Niemczech mającą duże doświadczenie w produkcji oraz logistyce opakowań typu heavy duty.
tektura ciężka
- Dzięki temu przedsięwzięciu, którego zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2017 r., firma Mondi Simet wkroczy do segmentu tektur ciężkich w Polsce z potencjałem umożliwiającym zdobycie pozycji lidera na polskim rynku w tym segmencie. Inwestycja w nowy zakład pozwoli Mondi jeszcze lepiej obsługiwać rosnący polski rynek tektury falistej, na którym firma ma już ugruntowaną pozycję, a także umożliwi wzrost wydajności produkcyjnej w Mondi Simet do 200 mln m kw. rocznie - powiedział Grzegorz Kulesza, dyrektor regionalny firmy Mondi na Polskę.

Warto wspomnieć, że nowa tekturnica wyposażona będzie w nowoczesne układy kontroli procesu produkcji odpowiadające za jakość, takie jak układ regulacji temperatury papieru i wilgotności tektury czy też układ wykrywania wad wyrobu i kontroli w czasie rzeczywistym. Dzięki tym dodatkowym funkcjom Mondi Simet może oferować klientom najlepszą możliwą obsługę.

Oprócz tego szeroko zakrojonego przedsięwzięcia modernizacyjnego, Mondi Simet wprowadzi do zakładu również ulepszenia techniczne poprzez instalację nowej wykrawarki rotacyjnej (RDC) o szerokości roboczej 3,2 m. Maszyna RDC zapewni klientom szerszy wybór produktów, w tym opakowań o wysokich walorach marketingowych oraz gotowych na półkę (SRP). Ta całkowicie zautomatyzowana linia zostanie zainstalowana w 2017 roku, dzięki czemu umożliwi klientom Mondi Simet jeszcze lepszą reakcję na zapotrzebowanie rynku.