Mondi zainwestuje 30 mln euro w rozwój produkcji opakowań z tektury falistej

12/05/2019
Mondi zainwestuje 30 mln euro w rozwój produkcji opakowań z tektury falistej

Firma Mondi Corrugated Packaging zaprezentowała dalsze plany inwestycyjne, zwiększając swój unikalny portfel produktów z tektury falistej  "Heavy Duty" - asortyment produktów dla kluczowych gałęzi niemieckiej gospodarki, oferujący zrównoważone opakowania i rozwiązania logistyczne. Innowacyjne opakowania z tektury falistej firmy Mondi zastępują dotychczas używane pojemniki transportowe wykonane z litego drewna lub metalu.

W sumie blisko 30 milionów euro zostanie zainwestowanych w rozwój produkcji w zakładzie Mondi w Ansbach w południowych Niemczech, w tym w instalację najnowocześniejszej tekturnicy, której zakończenie zaplanowano na rok 2020. Umożliwi to firmie poszerzenie portfolio produktów w celu obsługi dalszych obszarów eksportowych, poprawy jakości produktów i wspierania innowacji. Inwestycja zwiększy roczne moce produkcyjne zakładu o wyraźny dwucyfrowy procent.

- Chcemy umocnić naszą pozycję lidera innowacji w naszej branży poprzez poszerzenie portfolio produktów w segmencie tektury falistej "Heavy Duty" - powiedział Armand Schoonbrood, dyrektor operacyjny w Mondi Corrugated Packaging. - Zastosowanie produktów wielkogabarytowych w budownictwie, sektorze rolnym i handlu elektronicznym wykazują dobre perspektywy na przyszłość pod względem wykorzystania i popytu na zrównoważone opakowania z tektury falistej.

W skrzyniach z tektury falistej Mondi można przewozić jednocześnie do 20 masek samochodowych oraz przenosić ciężar do 1000 kg podczas transportu silników lub przekładni. Trójścienne skrzynie z tektury falistej zastępują inne materiały opakowaniowe, takie jak drewno (skrzynie drewniane) lub opakowania metalowe, jako opłacalna i przyjazna dla środowiska alternatywa.

- Niemiecka gospodarka jest silnie zorientowana na eksport - kontynuuje Schoonbrood. - Nasi klienci pochodzą z różnych gałęzi przemysłu, od przemysłu motoryzacyjnego i produkcji podzespołów, po producentów OEM, chemiczną i elektryczną obróbkę polimerów oraz budowę maszyn. Prowadzą oni dystrybucję produktów w całych Niemczech i na całym świecie i są kluczem do silnej i odnoszącej sukcesy gospodarki niemieckiej. Wiele z nich znajduje się na południu Niemiec, w pobliżu zakładu w Ansbach.