Mondi zainwestuje 400 mln euro w produkcję papieru siarczanowego

20/10/2022
Mondi zainwestuje 400 mln euro w produkcję papieru siarczanowego
Firma Mondi zainwestuje 400 mln euro w nową maszynę papierniczą w fabryce w Štětí w Czechach. Inwestycja stanowi część programu ekspansji kapitałowej Grupy o wartości 1 mld euro, mającego na celu przyspieszenie wzrostu w dziedzinie zrównoważonych opakowań.
 
Inwestycja pomoże Mondi zaspokoić rosnący popyt na opakowania elastyczne na bazie papieru, wspierany przez wzrost handlu elektronicznego i zrównoważone opakowania, oraz przyczyni się do zwiększenia oferty Mondi w zakresie innowacyjnych, zrównoważonych opakowań i rozwiązań papierniczych. Nowa maszyna będzie produkować około 210 000 ton rocznie papieru pakowego, wspierając działalność Mondi w zakresie toreb papierowych dzięki korzyściom płynącym z pionowo zintegrowanego łańcucha wartości. Umożliwi ona również Mondi optymalizację produkcji w ramach pozostałej oferty papierów siarczanowych oraz wzmocnienie pozycji lidera w zakresie specjalistycznych papierów siarczanowych o szerokim zakresie zastosowań, takich jak funkcjonalne papiery barierowe.
 
- Jako światowy lider w dziedzinie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, z przyjemnością ogłaszamy zatwierdzenie tak ważnej inwestycji. Zrównoważony rozwój leży u podstaw wszystkich naszych działań i jest to duży krok naprzód na naszej drodze do tego, aby wszystkie nasze rozwiązania opakowaniowe nadawały się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania, co jest jednym z naszych zobowiązań w ramach Mondi Action Plan 2030 (MAP2030) - mówi Thomas Ott, CEO dywizji Flexible Packaging, Mondi.

Źródło: Mondi