Nacinarki ProfiPack zmieniają zużyte opakowania kartonowe w materiał do zabezpieczania przesyłek

06/05/2020
Nacinarki ProfiPack zmieniają zużyte opakowania kartonowe w materiał do zabezpieczania przesyłek

Polacy pokochali internetowe zakupy, a rynek e-commerce w naszym kraju charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem. Już w 2018 roku wartość tego rynku przekroczyła barierę 50 mld złotych i stale rośnie. To okres boomu dla firm kurierskich i sklepów internetowych, których jest już znacznie powyżej 30 tysięcy. Ponadto Polska stała się międzynarodowym zapleczem logistycznym, skąd obsługiwane są zamówienia dla największych internetowych platform zakupowych w całej Europie1. Szacuje się, że w najbliższym czasie liczba wysyłanych przez nas rocznie paczek sięgnie pół miliarda.

A przecież każda przesyłka musi zostać odpowiednia zapakowana i zabezpieczona. Na rynku dostępne są różne materiały ułatwiające to zadanie. Najpopularniejsze z nich to foliowe poduszki wypełnione powietrzem, folia bąbelkowa, dystanse i przekładki, czy chipsy styropianowe. Są to wszystko tworzywa sztuczne, które stają się coraz bardziej problematyczne ze względu na nadmierne i niekontrolowane zanieczyszczenie naszej planety plastikiem. Z tego też powodu coraz większa rzesza świadomych ekologicznie konsumentów szuka innych rozwiązań, jak choćby biodegradowane chipsy wyprodukowane na bazie surowców roślinnych, czy zabezpieczenia ochronne z ekologicznego papieru.

Po co jednak sięgać po nowe wypełniacze, kiedy z łatwością można wykorzystać to, co jest pod ręką?

Nacinarki do kartonu firmy HSM z serii ProfiPack w sposób ekonomiczny i przede wszystkim ekologiczny przetwarzają zużyte opakowania kartonowe w pełnowartościowy, uniwersalny i całkowicie recyklingowalny materiał do zabezpieczania przesyłek. Urządzenia te pozwalają na jednoczesne cięcie i nacinanie kartonów, a bezstopniowa regulacja szerokości roboczej umożliwia docięcie materiału na odpowiedni wymiar.

HSM ProfiPack C400 to niewielka nacinarka dla mniejszych sklepów internetowych przy umiarkowanej ilości wysyłek, którą można ustawić na blacie roboczym i w razie potrzeby, dzięki wpuszczanym uchwytom, przenieść w inne miejsce. Z kolei HSM ProfiPack P425 to wysokowydajna nacinarka do zastosowania w przypadku większych potrzeb. Rolki jezdne z hamulcem postojowym zapewniają mobilność urządzenia, które dodatkowo można doposażyć w adapter do podłączenia systemu odpylającego.

Oba urządzenia z serii ProfiPack zasilane są prądem zmiennym 230 V i wyposażone w najnowocześniejsze energooszczędne silniki. Hartowane wałki o opatentowanej geometrii są niezwykle trwałe i absolutnie odporne na zszywki i inne miękkie zanieczyszczenia metalowe. Wszystko to w połączeniu z intuicyjną i bezpieczną obsługą sprawia, że wytworzenie własnego materiału do zabezpieczenia pakowanych produktów nigdy nie było prostsze!

Nacinarki HSM ProfiPack umożliwiają znaczną redukcję kosztów, stanowiąc jednocześnie praktyczny oraz rozsądny wkład w ochronę środowiska.

[1] Według raportu „Jak ugryźć e-commerce w magazynie”, publikacja Cushman&Wakefield, 2019 r.