Niepowlekane papiery Mondi z certyfikatem Cradle to Cradle

18/01/2022
Niepowlekane papiery Mondi z certyfikatem Cradle to Cradle
Mondi, światowy lider w branży opakowań i papieru, otrzymał certyfikat Cradle to Cradle na poziomie brązowym dla swoich niepowlekanych papierów wysokogatunkowych produkowanych w fabrykach w Austrii, Słowacji i Rosji. Mondi jest tym samym pierwszym przedsiębiorstwem oferującym szeroki asortyment niepowlekanych papierów wysokogatunkowych z certyfikatem Cradle to Cradle®, spełniającym wysokie standardy i wymagające wymogi tego systemu certyfikacji, który oznacza krok od gospodarki linearnej do gospodarki cyrkulacyjnej. Obejmuje to znane marki papierów do druku profesjonalnego Mondi - Color Copy i PERGRAPHICA®, jak również gamę papierów makulaturowych marki NAUTILUS® oraz szeroki asortyment papierów biurowych.
 
- Jesteśmy dumni, że możemy rozpocząć ten rok z tak znaczącym osiągnięciem w zakresie zrównoważonego rozwoju, które podkreśla nasze zobowiązanie w ramach Planu Działania Mondi 2030 (MAP2030) do tworzenia rozwiązań opartych na koncepcji obiegu zamkniętego. Przez wiele lat Mondi było liderem, a często pionierem w zakresie zrównoważonego rozwoju swoich niepowlekanych papierów wysokogatunkowych. Na przykład w 2005 r. Color Copy stał się pierwszym na świecie kolorowym papierem do druku laserowego z certyfikatem FSCTM. Dzięki nowemu certyfikatowi Cradle to Cradle nasi klienci mają wyjątkowo szeroki wybór produktów wspierających środowisko i przyczyniających się do gospodarki obiegowej, bez konieczności rezygnacji z jakości czy ceny - mówi Devan Naidoo, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Mondi Uncoated Fine Paper.
 
Program Cradle to Cradle Certified® Products jest uznawanym na całym świecie standardem bezpiecznych, odpowiedzialnych materiałów i produktów wytwarzanych z myślą o gospodarce obiegowej. Podejście holistyczne jest zgodne z zasadą natury polegającą na utrzymywaniu materiałów i zasobów w obiegu oraz eliminowaniu odpadów. Certyfikat Cradle to Cradle przyznawany jest przez Instytut Innowacji Produktów Cradle to Cradle, którego celem jest wspieranie gospodarki okrężnej poprzez produkty mające pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Program ocenia pięć kategorii wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju: czystość materiałów, cykliczność produktu, czyste powietrze i ochrona klimatu, zarządzanie wodą i glebą oraz sprawiedliwość społeczna. Asortyment niepowlekanego papieru wysokogatunkowego Mondi został oceniony we wszystkich pięciu kategoriach, osiągając poziomy od złotego do brązowego, co dało brązowy ogólny poziom ostatecznej certyfikacji.
 
Cradle to Cradle Certified® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Instytutu Innowacji Produktów Cradle to Cradle.