Norske Skog ustanawia Paperboard swoim agentem na rynku tektury falistej w Polsce

21/12/2021
Norske Skog ustanawia Paperboard swoim agentem na rynku tektury falistej w Polsce

Norske Skog ustanowiła firmę Paperboard, z siedzibą w Warszawie, swoim wyłącznym przedstawicielem w zakresie sprzedaży papieru do produkcji tektury falistej na tym szybko rozwijającym się rynku. Mimo, że jest to stosunkowo młoda firma, ludzie tworzący Paperboard posiadają wieloletnie doświadczenie i rozległą sieć kontaktów w polskim przemyśle papierniczym i opakowaniowym.

Dyrektor Marketingu Norske Skog Bruck, Michael Schramböck, mówi: "Polska będzie ważnym rynkiem dla Norske Skog i jesteśmy bardzo zadowoleni mając Paperboard po swojej stronie. Znają naszych przyszłych klientów i ich potrzeby, a to jest duży plus."

Norske Skog wejdzie na europejski rynek opakowań pod koniec 2022 roku, kiedy to przebudowana maszyna PM3 w Norske Skog Bruck w Austrii rozpocznie produkcję makulaturowych papierów do tektury falistej pod marką Strato. Niecały rok później Norske Skog Golbey we Francji, idąc tym samym tropem, podejmie produkcję na zmodernizowanej maszynie PM1. Obie papiernie będą produkować Strato Liner3 i Strato Fluting. Posiadając lokalne organizacje w Austrii, Francji, Niemczech i Włoszech, firma Norske Skog jest dobrze przygotowana by zaspokoić potrzeby klientów w większości europejskich krajów.

Tomasz Bachniak, wiceprezes Paperboard mówi: "Polski rynek opakowań rozwija się szybko, szybko rośnie; jest wiele możliwości dla nowego, niezależnego dostawcy, takiego jak Norske Skog. W Paperboard jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością przedstawienia firmy, jej projektów konwersji i produktów. Znam tę organizację od wewnątrz, jej dbałość o produkt i troskę o klientów - jestem pewien, że razem będziemy w stanie zbudować solidną pozycję Norske Skog na tym pasjonującym rynku. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie działalności już w styczniu!"