Nowa linia do produkcji bibułki w Velvet Care

26/09/2018
velvet care valmet tissue machine

Firma Velvet CARE w swojej papierni w Kluczach uruchomiła nową linię do produkcji bibułki higienicznej Advantage DCT 200HS dostarczoną przez firmę Valmet. Ta nowoczesna linia pomoże Velvet CARE wzmocnić swoją pozycję lidera w produkcji bibułki w Polsce i na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Jest to najbardziej radosny krok milowy w wspólnych wysiłkach Valmet i Velvet CARE, mających na celu zwiększenie ilości i jakości produkcji Velvet - mówi Hans Englund, Project Manager w Valmet.

- Chcemy, aby nasze produkty spełniały najwyższe wymagania w domach Polaków każdego dnia, dzięki niezawodnej i wydajnej technologii Advantage DCT firmy Valmet - dodaje Artur Pielak, CEO, Velvet CARE.

- Podobnie jak Valmet, Velvet kładzie nacisk na przyszły rozwój - wyjaśnia Marek Sciążko, dyrektor papierni w Kluczach. - Technologia produkcji Advantage DCT umożliwia realizację tego celu, stawiając na wysoką jakość wytwarzanych produktów. Już zaczęliśmy poprawiać efektywność kosztową produkcji poprzez zmianę ustawień procesu i maszyny.

Zakres dostawy Valmet obejmuje kompletną linię do produkcji bibułki higienicznej Advantage DCT 200HS o prędkości projektowej 2200 m / min. Maszyna ma szerokość 5,6 m, co czyni ją jedną z największych tego typu maszyn na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

W skład linii wchodzą również systemy przygotowania masy i sprzęt pomocniczy, a maszyna została wyposażona w skrzynię wlewową OptiFlo i stalowy cylinder Yankee. Firma Valmet dostarczyła również podstawowe i szczegółowe rozwiązania w zakresie budowy walcowni. Częścią dostawy był również pakiet automatyzacji zawierający systemy DCS (kontrola rozproszona) i QCS (kontrola jakości).

Rozwiązania Advantage firmy Valmet są zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom producentów bibułki zarówno dziś, jak i w przyszłości. Firma Valmet do chwili obecnej dostarczyła 80 linii produkcyjnych Advantage DCT. Koncepcja ta jest dobrze znana ze swojej wysokiej wydajności i zdolności do wytwarzania większości rodzajów konwencjonalnych rodzajów bibułki o najwyższej jakości.

Velvet CARE jest jednym z największych producentów artykułów higienicznych w Polsce. Firma powstała w 2013 roku, ale jej korzenie sięgają 1897 roku. Od ponad 20 lat marka
Velvet jest liderem branży papierniczej w Polsce i obecna jest w domach milionów Polaków.