Nowa linia do produkcji papierów higienicznych w Cartiera Confalone

29/09/2021
Nowa linia do produkcji papierów higienicznych w Cartiera Confalone
Linia do produkcji papierów higienicznych AHEAD 2.2 dostarczona przez Toscotec do Cartiera Confalone na zasadzie "pod klucz" została uruchomiona w nowej fabryce w Montoro we Włoszech i od pierwszego dnia zaczęła produkować gotowe wyroby higieniczne nadające się do sprzedaży.
 
Nowa linia do produkcji papierów higienicznych AHEAD 2.2 jest wyposażona w prasę TT NextPress, cylinder suszącyTT SYD Steel Yankee Dryer oraz suszarnię gazową TT Hood zaprojektowaną z wielostopniowym odzyskiem energii. Szerokość obcinania arkuszy wynosi 2.850 mm, prędkość projektowa 2.200 m/min, a zdolność produkcyjna ponad 35.000 ton. Linia do produkcji papierów higienicznych będzie wytwarzać chusteczki higieniczne, serwetki i ręczniki przy użyciu 100% wstępnie wysuszonej pierwotnej masy celulozowej. 
 
Dostawa "pod klucz" obejmowała kompletne przygotowanie masy, opatentowany przez firmę Toscotec system TT SAF® (Short Approach Flow) zapewniający najwyższą wydajność energetyczną, kompletne systemy elektryczne i sterowania, w tym DCS i QCS, jak również systemy usuwania pyłu i mgły. Zakres prac obejmował również instalację próżniową, automatyczny system monitorowania drgań zainstalowany na linii AHEAD 2.2 oraz system wentylacji hali maszynowej. 

Toscotec dostarczył również dwie przewijarki OPTIMA 2200, wyposażone w systemy kontroli naciągu, docisku oraz systemy odpylania. Pakiet usług obejmował szczegółową inżynierię papierni, montaż urządzeń i maszyn do produkcji bibułki, uruchomienie, szkolenie i pomoc w rozruchu. 
 
Nowa fabryka Cartiera Confalone w Montoro stanowi największą inwestycję w produkcję bibułki w południowych Włoszech od ponad dwudziestu lat i została wyposażona w najnowocześniejsze technologie. 
 
Projekt ten jest kolejnym zamówieniem Cartiera Confalone, która już w 1999 roku wybrała firmę Toscotec do zbudowania pierwszej linii do produkcji papierów higienicznych, maszynę MODULO-PLUS, w swojej fabryce w Maiori, a następnie w 2013 roku zastąpiła żeliwną suszarkę Yankee suszarką TT SYD Steel Yankee firmy Toscotec. 
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomyślnego zakończenia tego kluczowego projektu. Fakt, że nowa fabryka została zbudowana i uruchomiona w czasie pandemii świadczy o wielkim doświadczeniu firmy Toscotec w zarządzaniu złożonymi projektami pod klucz. W trakcie całego procesu wspólnie stawialiśmy czoła wielu wyzwaniom, a Toscotec okazał się być dla nas właściwym partnerem - powiedział Gaetano Confalone, dyrektor naczelny Cartiera Confalone.
 
- Cartiera Confalone osiągnęła swój cel dzięki ważnemu partnerstwu z Toscotec. To był nasz cel numer jeden od samego początku i to naprawdę wielka satysfakcja, że udało nam się go wspólnie osiągnąć. Ponadto, dzięki tej nowej linii tutaj we Włoszech, Toscotec umacnia swoją pozycję lidera jako światowej klasy dostawca projektów pod klucz dla przemysłu tissue - podsumował Alessandro Mennucci, dyrektor generalny Toscotec. 
 
Cartiera Confalone
Firma Cartiera Confalone, której początki sięgają 1800 roku, kiedy to w Maiori otwarto papiernię do produkcji papieru czerpanego, produkowała papier spłaszczony i krepowany aż do przekształcenia go w bibułę w latach 70-tych. Jest to firma rodzinna, która koncentruje się na produkcji papieru toaletowego, rolek kuchennych, serwetek i rolek jumbo o różnej szerokości. Produkty Cartiera Confalone są dystrybuowane na terenie całych Włoch, w szczególności w centrum i na południu kraju, a obroty firmy w ostatnich latach znacznie wzrosły zarówno w północnych Włoszech, jak i w krajach Unii Europejskiej i poza nią.