Nowa nawijarka PMP Intelli-Reel zostanie dostarczona dla wiodącego producenta papierów higienicznych

07/09/2020
Nowa nawijarka PMP Intelli-Reel zostanie dostarczona dla wiodącego producenta papierów higienicznych

Jeden z wiodących producentów papierów higienicznych we Francji, wybrał PMP jako partnera do realizacji projektu obejmującego zaprojektowanie, wyprodukowanie i uruchomienie nawijarki Intelli-Reel®. Kontrakt został podpisany latem 2020 roku. Klient, to globalny lider produkcji papierów higienicznych, prowadzący sprzedaż produktów w 150 krajach na całym świecie. Jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie obu firm.

Maszyna produkuje papier higieniczny z włókien pierwotnych o zakresie gramatur od 12 do 24 g/m2 z prędkością operacyjną 1600 m/min. Szerokość papieru na nawijaku wynosi 5400 mm. Wymiana nawijarki jest spowodowana złym stanem technicznym istniejącej oraz koniecznością wprowadzenia aktualnych standardów bezpieczeństwa.

PMP Intelli-Reel® to komponent zaprojektowany przy użyciu najnowszej technologii tak, aby zapewnić precyzyjnie powtarzalny, wydajny oraz bezpieczny proces nawijania. Konstrukcja gwarantuje również doskonałą strukturę zwoju oraz wydajne i ciągłe nawijanie przy wysokiej prędkości. Dodatkowo obsługa urządzenia jest bardzo przyjazna i łatwa.

PMP wykona nowy kompletny nawijak Intelli-Reel® wraz ze sterowaniem, agregatem hydraulicznym i instalacjami w terenie oraz dostarczy przecinarkę klina na sicie, włączoną w sterowanie (PLC) nawijaka. Dodatkowo w zakresie dostaw znajduje się również montaż nowego wyposażenia oraz demontaż istniejącego. Modernizacja w papierni jest zaplanowana na wiosnę 2021 roku.

Obecnie PMP posiada ponad 100 referencji nawijarek w maszynach pracujących na 6 kontynentach.