Nowa nawijarka tissue od Toscotec w papierni Pietermaritzburg

08/09/2018
Nowa nawijarka tissue od Toscotec w papierni Pietermaritzburg

Hygienic Tissue Mills uruchomił dostarczoną przez Toscotec nawijarkę tissue TT WIND-P w papierni Pietermaritzburg, we wschodniej Afryce Południowej. Jest to kolejne zamówienie dla Toscotec po dostawie w 2017 roku maszyny do nawijania MODULO-PLUS PM2. Bobiniarka taśmowa TT WIND-P służy do nawijania masy papierniczej PM2, przetwarzając w 100% pierwotną masę celulozową i zwoje macierzyste papieru z recyklingu.

Nawijarka TT WIND-P wyposażona jest w 2 odwijarki i obsługuje rolki o szerokości 2750 mm i średnicy 2500 mm, o prędkości konstrukcyjnej 1500 mpm. Pneumatycznie obciążony system cięcia wzdłużnego ma minimalną szerokość 150 mm. Toscotec dostarczył kompletny system elektryfikacji i sterowania oraz sekcyjny system napędowy. Zakres dostawy obejmował również nadzór montażu, uruchomienie, pomoc przy rozruchu oraz szkolenia na miejscu.

- To było jedno z najszybszych uruchomień, jakie widziałem w przypadku przewijarki. TT WIND osiągnął maksymalną prędkość w rekordowym czasie. Dzięki wspaniałej współpracy zespołu Hygienic Tissue, w ciągu dwóch dni zakończyliśmy dostrajanie z maszyną pracującą z maksymalną prędkością - powiedział David Ponte, inżynier ds. rozruchu i serwisu Toscotec.

- W dniu uruchomienia osiągnęliśmy maksymalną prędkość w ciągu kilku godzin. W tej przewijarce oczekujemy takiej samej wydajności, jaką mamy na maszynie MODULO-PLUS. Wysoka wydajność i redukcja zużycia to nasze priorytety i jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągamy w obu obszarach - powiedział Ashraf Jooma.

- Przewijarka TT WIND-P uzupełniła zakres dostaw linii do nawijania tkanek MODULO-PLUS, która działa sprawnie od prawie półtora roku. Jest to nowe osiągnięcie firmy Toscotec na rynku ołudniowoafrykańskim, który w ostatnich kilku latach stale rośnie. Silne skoncentrowanie się na oszczędzaniu energii odpowiada naszej misji, jaką jest dostosowanie konstrukcji wysokowydajnych maszyn do specyficznych warunków pracy, w celu optymalizacji zużycia energii. Dobra wydajność bobiniarki idzie w tym kierunku - podsumował Matteo Giorgio Marrano, Toscotec Area Sales Manager.