Nowa rodzina papierów highway od Arctic Paper

20/02/2015
Papier Amber Highway

Arctic Paper wprowadza cztery innowacyjne gatunki papieru dla wysokowydajnych atramentowych systemów drukujących w technologii „High Speed Inkjet". Amber Highway przeznaczony jest dla szybko rozwijającego się rynku druku materiałów transakcyjnych, natomiast Munken Highway służy do druku broszur czy wydawnictw albumowych.

Technologia druku atramentowego z dużą prędkością wymaga zupełnie innego podejścia do produkcji papieru. Arctic Paper opracował szeroki asortyment papierów wykorzystywanych w różnych celach: od druku spersonalizowanych materiałów transakcyjnych do eleganckich broszur i książek.

Wszystkie gatunki papieru w asortymencie Highway są produkowane na specjalne zamówienie dla wysokowydajnych urządzeń atramentowych, lecz zachowują cechy tradycyjnych gatunków papieru.

- Jako wiodący producent papieru wysokogatunkowego w Europie chcemy oferować szeroki wybór gatunków papieru, który zaspokoi wszystkie potrzeby rynku, zarówno te obecne, jak i te, które dopiero się pojawią. Uważamy, że nowy asortyment ma ogromny potencjał aby sprostać tym potrzebom – powiedział Marc Bogaert, Dyrektor Zarządzający biura sprzedaży Arctic Paper w krajach Beneluksu.

Amber Highway to zaawansowany technicznie, uszlachetniony, bezdrzewny papier o wysokiej białości, który jest produkowany na zamówienie dla wysokowydajnych urządzeń atramentowych. Jest dostępny w dwóch gatunkach: Amber Highway Regular do druku monochromatycznego z dodatkowymi kolorami o średnim nasyceniu oraz Amber Highway Super do druku wielobarwnego. Obydwa gatunki są oferowane w gramaturach 80 i 90 g/m2 w arkuszach i zwojach. Papier nadaje się między innymi do mailingu bezpośredniego, druków transakcyjnych i TransPromo oraz publikacji naukowych, technicznych, medycznych i akademickich. Standardowe produkty Amber Highway Regular i Amber Highway Super dostępne są z certyfikatem FSC (The mark of responsible forestry).

Z kolei papier Munken Highway jest dostępny w odcieniu kremowym i naturalnie białym. Jest to bezdrzewny, uszlachetniony, wysokogatunkowy papier objętościowy – wielofunkcyjny produkt do druku czarno-białego oraz wielobarwnego przy użyciu wysokowydajnych drukarek atramentowych, oraz do druku w technologiach flekso, offset czy suchy toner bez naruszania ich wysokiej jakości. Munken Highway White jest oferowany w spulchnieniu 1.75, a Munken Highway Cream jest oferowany w dwóch różnych spulchnieniach – 1.75 i 1.95 w gramaturach 80 i 90 g/m2 w arkuszach i zwojach. Nadaje się między innymi do publikacji naukowych, technicznych, medycznych, akademickich, prawnych lub edukacyjnych oraz do druku beletrystyki, wydawnictw albumowych, książek kucharskich, komiksów, czasopism, broszur, katalogów, mailingu bezpośredniego, wkładek i kuponów. Standardowe produkty Munken Highway White i Munken Highway Cream dostępne są również z certyfikatem FSC.