Nowa seria drukarek HP Smart Tank

19/10/2023
Nowa seria drukarek HP Smart Tank

Podczas wydarzenia “ART by SMART” w warszawskim Centrum Nauki Kopernik firma HP Inc. zaprezentowała nowoczesną serię drukarek HP Smart Tank.

Drukarki Smart Tank charakteryzuje duża wydajność. Tusz dostępny w zestawie startowym wystarczy na wydrukowanie nawet do 18 000 stron w czerni lub 8 000 stron w kolorze. Modele drukarek 670 i 750 posiadają funkcję automatycznego dwustronnego wydruku (tzw. Duplex), dzięki czemu są w stanie drukować nawet do 15  stron w czerni na minutę, a 670 posiada w dodatku automatyczny podajnik dokumentów (ADF). Wyposażone w wygodne zarządzanie atramentem, drukarki Smart Tank z łatwością monitorują i utrzymują poziomy atramentu za pomocą specjalnych czujników.

- Dzięki wydajnej serii urządzeń HP Smart Tank osoby, które dużo drukują w domu, mają dostęp do pełnej gamy wysokiej jakości, niezawodnych i zrównoważonych rozwiązań. Bez względu na to, czy urządzenia wykorzystywane są na potrzeby domowe, do projektów szkolnych, dokumentów służbowych czy twórczych prezentacji, spełniają potrzeby nawet tych najbardziej wymagających użytkowników – komentuje Katarzyna Romaniuk, Print Marketing Market Leader.

Ponadto, urządzenia są łatwe w obsłudze. Linia HP Smart Tank posiada intuicyjny panel dotykowy, ułatwiający konfigurację i obsługę urządzenia. Drukarki oferują szereg opcji łączności, w tym Wi-Fi z funkcją samonaprawy, USB oraz Bluetooth, które umożliwiają drukowanie z różnych urządzeń, takich jak komputery, smartfony czy tablety. Z kolei, dzięki funkcji Print Anywhere w aplikacji HP Smart, drukowanie możliwe jest z dowolnego miejsca, nawet, gdy urządzenie znajduje się daleko.

Urządzenia są wyposażone w zaawansowaną technologię HP Thermal Inkjet, która gwarantuje precyzyjność druku. Dzięki niej kolory są żywe, a detale i drobny tekst pozostają wyraźne. Parametry kolorowych wydruków mogą osiągnąć rozdzielczość 4800 × 1200 dpi. Wysoka jakość w połączeniu z szybkością drukowania nawet 9 stron w kolorze na minutę sprawiają, że urządzenia znajdą zastosowanie nie tylko do użytku domowego, ale sprawdzą się podczas wykonywania pracy zdalnej czy twórczej. Przekonać mogli się o tym uczestnicy wydarzenia “ART by SMART”, którzy w trakcie specjalnych warsztatów z plakacistą projektowali plakaty i na żywo testowali możliwości sprzętów. 

Drukarki HP Smart Tank pozwalają użytkownikom drukować w mądry i przyjazny dla środowiska sposób. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom, jak Bluetooth® Low Energy, wszystkie drukarki tej linii uzyskały certyfikat EPEAT Silver. Urządzenia zostały zaprojektowane z minimalnym zużyciem surowców i energii. HP Smart Tank 580 w 45% składa się z materiałów uzyskanych z recyklingu - drukarek i innych urządzeń elektronicznych, a opakowanie wykonano z wtórnie przetworzonego papieru i tworzyw sztucznych.

Kategoria: