Nowy karton Tetra Brik Aseptic Edge

06/12/2016
Karton Tetra Brik Aseptic Edge

Tetra Pak wprowadził nową wersję opakowania Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge z zakrętką Bio-based LightCap™ 30. To pierwszy na świecie aseptyczny karton do płynnej żywności wyróżniony najwyższym certyfikatem Vinçotte, przyznawanym za stosowanie surowców odnawialnych.

Do produkcji elementów opakowania wykonanych z tworzywa wykorzystano polimery uzyskane z trzciny cukrowej. Pozostałym surowcem wykorzystanym do produkcji opakowania jest papier, dzięki czemu udział surowców odnawialnych w opakowaniu wzrósł do ponad 80%. Oznacza to, że zgodnie z wytycznymi Vinçotte, znanej na całym świecie belgijskiej firmy certyfikującej, która bada skład opakowań pod kątem surowców odnawialnych, Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge z zakrętką Bio-based LightCap™ 30 spełnia wymogi czterogwiazdkowego certyfikatu.

- Zwiększanie udziału surowców odnawialnych, czyli takich, które można odtworzyć, staje się bardzo ważnym elementem strategii przeciwdziałania topniejącym zasobom naturalnym oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym” –powiedział Philippe Dewolfs, Prezes Komisji Certyfikacyjnej Vinçotte. „Jest to pierwsze aseptyczne opakowanie kartonowe, które uzyskało nasz certyfikat – przyznaliśmy mu cztery gwiazdki.

Nowe opakowanie Tetra Pak wyróżnia się także mniejszym śladem węglowym, o 17% niższym niż w przypadku tradycyjnego kartonu. Potwierdza to niezależna analiza cyklu życia przeprowadzona przez Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem Naturalnym IVL.

Zdaniem Kingi Sieradzon, Dyrektor Generalnej Tetra Pak na rynek polski, czeski, słowacki i węgierski, nowe opakowanie Tetra Pak również doskonale wpisuje się w aktualne trendy konsumenckie: - Konsumenci coraz chętniej wybierają produkty przyjazne środowisku i oczekują także większego zaangażowania firm w ochronę środowiska naturalnego. Dzięki certyfikacji Vinçotte nasi klienci mogą liczyć na zwiększanie przewagi konkurencyjnej w tym obszarze. Celem, do którego cały czas dążymy, jest produkcja opakowań wyłącznie z surowców odnawialnych. Wprowadzenie na rynek Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge z zakrętką Bio-based LightCap™ 30 jest kolejnym kamieniem milowym przybliżającym nas do realizacji naszych planów.

Nowa wersja opakowania Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge z zakrętką Bio-based LightCap™ 30 jest już dostępna i może być produkowana na istniejących liniach pakujących, co oznacza, że jej wprowadzenie nie wymaga nakładów inwestycyjnych.