Nowy początek dla Feldmuehle

07/07/2018
feldmuehle papiery graficzne

Od momentu przeniesienia w dniu 15 czerwca 2018 r. Feldmuehle Uetersen GmbH do spółki zależnej Beteiligungsgesellschaft Kairos Industries AG z siedzibą w Berlinie, nowa spółka działa pod nazwą Feldmuehle GmbH. Firma pozostaje aktywna dzięki szerokiemu portfolio w zakresie etykiet i papierów opakowaniowych oraz poszerzonej gamie papierów graficznych. Produkcja kontynuowana jest na dwóch maszynach papierniczych. Celem firmy pozostaje wzmocnienie pozycji rynkowej we wszystkich obszarach produktowych oraz skoncentrowanie się na papierach premium i specjalistycznych.

Feldmuehle GmbH jest zarządzana przez Heinera Kaysera, poprzedniego dyrektora zarządzającego, oraz Steffena Liebicha i Borisa Klenka w imieniu inwestora. Proces restrukturyzacji zainicjowany jesienią 2017 r. był z powodzeniem kontynuowany w ostatnich miesiącach. Jednocześnie klienci, dostawcy i pracownicy pozostawali lojalni, co umożliwiło pełne funkcjonowanie i doskonałe wykorzystanie produkcji nawet w okresie niewypłacalności.

- Feldmuehle oferuje szeroki, konkurencyjny portfel produktów oraz stabilne i długotrwałe relacje z klientami - mówi Heiner Kayser, dyrektor zarządzający Feldmuehle GmbH. - W związku z tym wierzymy w przyszłą rentowność i dobre perspektywy spółki i zobowiązujemy się do dalszego aktywnego umacniania naszej pozycji na rynku.

Heiner Kayser, dyrektor zarządzający Feldmuehle GmbH
Planowane są inwestycje między innymi w nowe rozwiązania w zakresie automatyzacji produkcji.

Proces restrukturyzacji się opłaca

Pomimo utrzymujących się trudnych warunków rynkowych, szczególnie wysokich cen surowców, firma znajduje się w dobrej sytuacji wyjściowej. Dzięki stopniowej realizacji planu restrukturyzacji Feldmuehle GmbH może działać ze wzmocnionej pozycji: - Nasze wysiłki przynoszą owoce, dziś pracujemy z usprawnionymi procesami, większą wydajnością i udało nam się znacznie zmniejszyć zapasy - wyjaśnia Heiner Kayser. Klienci czerpią korzyści z jeszcze lepszej wydajności dostaw. - W ostatnich miesiącach udało nam się uzyskać dobrą pozycję firmy, a teraz z wiarą we własne siły dążymy do dalszego rozwoju Feldmuehle.

Asortyment produktów rozszerzony o papier wysokogatunkowy

Feldmuehle rozszerzył swoje graficzne portfolio o wysokiej jakości papier niezadrukowany: Grupa IGEPA polega na firmie Feldmuehle jako producencie najwyższej jakości produktu Heaven 42, który jest wytwarzany zgodnie z oryginalną recepturą. Asortyment papieru etykietowego został poszerzony o papier do standardowych etykiet, oferując klientom kompletną gamę produktów do wszelkiego rodzaju zastosowań. Dzięki innowacyjnym produktom o funkcjonalnych właściwościach, firma ma również bardzo dobrą pozycję na rozwijającym się rynku papieru opakowaniowego. Firma Feldmuehle będzie obecna m.in. na targach FachPack 2018 w Norymberdze (stoisko 336, hala 7A).