Nowy szef sprzedaży papieru opakowaniowego w LEIPA

16/04/2021
Mike Petersen LEIPA

Z dniem 1 maja 2021 r. Mike Petersen przejmie kierownictwo w firmie LEIPA jako kierownik działu sprzedaży papieru opakowaniowego. Na tym stanowisku będzie podlegał dr Fabianowi Gausowi, dyrektorowi ds. sprzedaży grupy LEIPA.

Mike Petersen przeszedł do firmy LEIPA z Prinzhorn Group. Tam, jako Dyrektor Zarządzający, był odpowiedzialny za optymalizację sprzedaży 24 zakładów produkujących tekturę falistą w Europie. Wcześniej był Dyrektorem Generalnym i Dyrektorem Sprzedaży w firmie Dunapack w Spremberg. Wcześniej zajmował również stanowiska kierownicze w firmach Igepa, Papier Union i Mondi.

- Bardzo się cieszę na moich kolegów i nowe ambitne zadanie w firmie LEIPA. Wspólnie z naszymi klientami będziemy z powodzeniem kształtować przyszłość - mówi Mike Petersen.

Wraz z zatrudnieniem Mike'a Petersena, LEIPA zakończyła restrukturyzację kadrową swojej nowej organizacji sprzedaży. Od stycznia 2021 r. sprzedaż firmy LEIPA składa się z zaplecza handlowego oraz czterech działów sprzedaży: papieru graficznego, papieru opakowaniowego, tektury litej i papieru specjalnego oraz opakowań giętkich.

- Cieszę się, że znaleźliśmy taką osobowość na to ważne stanowisko kierownicze - powiedział dr Gaus.  - Mike Petersen ma za sobą imponującą karierę w branży papierniczej i opakowaniowej. Ze swoim wszechstronnym doświadczeniem, Pan Petersen będzie dalej rozwijać LEIPA jako osobowość i lider.