O rozwiązaniach manroland Goss do produkcji opakowań papierowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie"

27/10/2023
O rozwiązaniach manroland Goss do produkcji opakowań papierowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie"
Sukcesem, jak podkreśla Jarosław Kotfis - Business Director, odpowiedzialny za działalność firmy manroland Goss w naszym kraju - zakończył się dla niej udział w niedawnej konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”), firma zaprezentowała bazującą na technice zwojowego druku offsetowego maszynę Varioman c:line. Rozwiązanie jest przeznaczone do produkcji opakowań tekturowych i papierowych. Prezentacja, której autorami byli Frank Kreisel, Vice President Sales Europe i Jarosław Kotfis, spotkała się z dużym zainteresowaniem gości, którzy dotarli do Mrągowa
 
- W konferencji poświęconej zadrukowywaniu i obróbce tektury falistej wzięliśmy udział po raz kolejny, ale po raz pierwszy – w roli jej współorganizatorów i prelegentów. Nasza firma miała też własne stoisko w ramach mini wystawy technologicznej, na której dostępne były liczne próbki wydruków zrealizowanych w maszynach manroland Goss. Prezentując firmę i jej szeroki wachlarz rozwiązań, pokazaliśmy zresztą nie tylko opakowania papierowe wytwarzane przez Varioman c:line, ale też produkty komercyjne, półakcydensowe, gazetowe czy magazynowe produkowane na zwojowych maszynach heatsetowych i coldsetowych, z których nasza firma jest znana najbardziej. Projekt Varioman jest stosunkowo nowy, a jego koncepcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem rynku. Kolejne maszyny, uwzględniające nie tylko omawianą serię c:line, znajdują swoich nabywców. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się model f:line, przeznaczony do produkcji opakowań giętkich i etykiet w technice zwojowego druku offsetowego.
 
Jarosław Kotfis, manroland Goss
 
Podczas wystąpienia przedstawiciele manroland Goss omówili działającą od 175 lat firmę, dostarczającą na rynek maszyny drukujące bazujące na technice offsetu zwojowego. W związku z formułą spotkania, najwięcej miejsca poświęcili w swojej prezentacji rozwiązaniu Varioman c:line. „Projekt ten liczy sobie już kilka lat i stale ewoluuje – mówi Jarosław Kotfis. – Dwie z trzech oferowanych w jego ramach linii są skierowane na rynek opakowaniowy, więc nasza firma znakomicie wyczuła potrzeby rynkowe i wpisała się w obecne trendy, które przybierają na sile: wydajność, energooszczędność, optymalizacja zasobów i proekologiczność. Offset zwojowy, w kontekście opakowań papierowych, może być atrakcyjną alternatywą zarówno dla firm od lat działających na tym rynku, jak też dla zupełnie nowych inicjatyw. Najlepiej świadczy o tym sukces projektu wdrożonego przez pierwszego w użytkownika maszyny Varioman c:line – firmy GPD Foodpackaging”.
 
Pomogła ona – jak podkreśla Jarosław Kotfis – w zbudowaniu wysokowydajnej linii produkcyjnej do opakowań spożywczych: „Drukarnia GPD Foodpackaging od początku wyspecjalizowała się w segmencie opakowań na produkty mrożone np. pizze. To pomogło w zwróceniu na nią uwagi bardzo konkretnej grupy potencjalnych odbiorców, którzy docenili zalety opakowań realizowanych w tej wysokowydajnej linii. Wielu z nich wskazywało na możliwość ich produkcji zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co rzecz jasna ma olbrzymi wpływ na recykling zużytych choćby wspomnianych pudełek na pizzę. Z kolei zastosowanie wstęgi zamiast arkusza i możliwość optymalnego rozłożenia na niej użytków znacząco podniosło ekonomikę całego procesu, wpływając na koszty, a więc i na ceny opakowań. Sukces GPD Foodpackaging skłonił kolejne firmy z segmentu opakowań papierowych do zainteresowania się naszym rozwiązaniem. Rozmowy przeprowadzone przez nas podczas konferencji, także z dużymi graczami rynkowymi, potwierdzają olbrzymi potencjał tkwiący w Varioman c:line i opcjami jej wdrożenia przy wysokowydajnej, proekologicznej produkcji opakowań papierowych w małych i średnich nakładach”. 
 
- Wszystkich zainteresowanych dalszymi informacjami na temat naszej oferty zachęcam do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy też na stoisko manroland Goss podczas przyszłorocznych targów drupa w Düsseldorfie. Wydarzenie to będzie z pewnością doskonałym miejscem do spotkań, rozmów i – taką mamy nadzieję – inicjowania oraz podpisywania kolejnych kontraktów handlowych, także na maszyny z serii Varioman – podsumowuje Jarosław Kotfis.