Od papieru toaletowego do masek ochronnych

20/07/2020
maski ochronne

Firma Fabio Perini, będąca częścią Körber Tissue Business Area, opatentowała innowacyjną technologię umożliwiająca produkcję do 10 tysięcy maseczek na twarz na minutę. Produkcję można dostosować do wszystkich popularnych materiałów „włókninowych”, w tym szczególnego materiału na bazie bambusa, który można usunąć z innymi odpadami organicznymi. Technologię, która rozwinęła się w nieco ponad miesiąc podczas blokady przemysłu związanej z pandemią koronawirusa, można szybko wdrożyć w nowych i / lub już zainstalowanych maszynach konwertujących u klientów na całym świecie.

Oswaldo Cruz Jr., dyrektor generalny Fabio Perini SpA i Körber Tissue Business Area, tak mówi o nowej technologii:
- Możliwości innowacji są wszędzie, nawet w środku kryzysu zdrowotnego, a podczas blokady nasz zespół pracował, aby odpowiedzieć na dwie potrzeby: z jednej strony ogromny popyt na maseczki na twarz - na przykład Politechnika w Turynie szacuje, że same włoskie firmy będą potrzebować prawie 1 miliard maseczek miesięcznie; z drugiej strony - kwestia ich utylizacji. W nieco ponad miesiąc, od pomysłu do produkcji, dotarliśmy do rozwiązania: aktualizacji technologicznej, która umożliwiłaby produkcję do 10000 masek (w rolkach) na minutę oraz zastosowanie włókniny na bazie bambusa, która ulega biodegradacji i może być usuwana razem z innymi odpadami kompostowalnymi.

maseczki ochronne

Te jednowarstwowe maseczki są bardzo przydatne do codziennego, zbiorowego i społecznego użytku w miejscach takich jak lotniska, transport publiczny, centra handlowe, supermarkety, sklepy spożywcze i oczywiście w miejscach pracy.

- To rozwiązanie sprawia, że ​​nasze maszyny mogą również produkować atestowane maski; jednak połączenie tych materiałów z tworzywem sztucznym spowodowałoby, że maski nie ulegałyby biodegradacji. Niemniej jednak wspólnie z różnymi dostawcami surowców z branży testujemy konkretne rozwiązania materiałowe i jesteśmy pewni, że wkrótce znajdziemy rozwiązanie - kontynuuje O.Cruz.

Koronawirus zdywersyfikował w ten sposób również działalność Fabio Perini. O. Cruz podsumowuje:
- Na temat tej innowacji otrzymaliśmy doskonałe opinie od naszych klientów z całego świata i spodziewamy się znacznego rozwoju naszej działalności. W rzeczywistości z naszego uprzywilejowanego punktu widzenia - współpracujemy z producentami papieru toaletowego i ręczników papierowych na całym świecie, od Chin po Stany Zjednoczone - zauważyliśmy ważną zmianę. Początkowo chodziło o zwiększenie mocy produkcyjnych maszyn, zwłaszcza tych do produkcji papieru toaletowego, ze względu na „efekt magazynowy” tych produktów i aby temu zaradzić wprowadziliśmy nawet usługę szybkiej dostawy maszyn (ci, którzy znają nasz sektor, wiedzą dobrze, że to nie jest łatwe!). W miarę upływu tygodni popyt koncentrował się bardziej na produktach z bibuły falistej, ze względu na wzrost liczby artykułów jednorazowego użytku wykorzystywanych w celu zaspokojenia większych potrzeb higienicznych. Wierzę, że ta tendencja utrzyma się jeszcze przez długi czas.