Ontex otwiera nowy zakład produkcyjny w Radomsku

23/01/2019
ontex radomsko

Ontex, międzynarodowy producent materiałów higieny osobistej, ogłosił otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Radomsku. Począwszy od jednej linii produkcyjnej, w kolejnych latach zwiększy swoją zdolność produkcyjną do czterech linii, co oznacza inwestycję rzędu 16 milionów euro. Do 2020 roku zamierza zatrudnić co najmniej 170 zrekrutowanych lokalnie pracowników.

Zakład produkcyjny w Radomsku jest 20. oddziałem Ontex na świecie, o powierzchni 26 tys. mkw, co wiąże się z inwestycją 26 mln euro. Zakład produkcyjny wesprze działalność Grupy Ontex w Europie Środkowej, pozwoli zoptymalizować procesy produkcyjne oraz lepiej obsługiwać klientów z Polski i zagranicy. Głównym klientem firmy w Polsce jest Jerónimo Martins, właściciel sieci Biedronka. Dotychczas obsługiwała ona polski rynek importując produkty z Czech. Szybki rozwój polskiego rynku i jego centralne położenie, zarówno w odniesieniu do klientów, jak i dostawców, spowodowały decyzję o utworzeniu lokalnego zakładu produkcyjnego. - Zarówno lokalizacja Radomska w centrum Polski, jak i istniejąca, dobrze rozwinięta infrastruktura były czynnikami, które wpłynęły na decyzję naszej firmy – wyjaśnia Arkadiusz Banaszek, dyrektor zarządzający fabryki Ontex Sp. z o.o. - Pozwalają na sprawną współpracę z naszymi partnerami i efektywną dystrybucję towarów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Od momentu rozpoczęcia inwestycji Ontex w Polsce zatrudnił już ponad 70 osób – są to miejsca pracy związane produkcją oraz magazynowaniem. – Z perspektywy 20. lat działalności na polskim rynku, z satysfakcją potwierdzamy nasze długofalowe zaangażowanie i dalsze inwestycje. Widzimy potencjał do tworzenia kolejnych miejsc pracy w regionie. Doceniamy także owocną współpracę z miastem Radomsko i Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną – mówi Arkadiusz Banaszek.

Ponadto, dzięki systemowi grzewczemu zasilanemu kolektorami słonecznymi jest to obiekt przyjazny środowisku, a zgodnie ze strategią rozwoju firmy, wytwarzane produkty oznaczone są zielonym certyfikatem.

Międzynarodowa Grupa Ontex, z siedzibą w Belgii, to piąty pod względem wielkości producent materiałów higienicznych na świecie i największy producent artykułów higienicznych w Europie.