Opakowania Mondi zdobywcą dziewięciu nagród w konkursie WorldStar Packaging

16/12/2021
Opakowania Mondi zdobywcą dziewięciu nagród w konkursie WorldStar Packaging
Firma Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, otrzymała dziewięć nagród w sześciu kategoriach w tegorocznym konkursie WorldStar Packaging. Nagrody WorldStar, przyznawane firmom opakowaniowym z całego świata, są wyrazem uznania dla najlepszych pomysłów, innowacji i technologii na rynku, z naciskiem na zrównoważony rozwój, ochronę produktów i wygodę użytkowników końcowych.
 
- Mondi jest pionierem w dziedzinie projektowania opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nasze podejście EcoSolutions oznacza, że zawsze oceniamy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, naszej planety i użytkownika końcowego, używając papieru tam, gdzie to możliwe, a plastiku tam, gdzie jest to przydatne. Dzięki szerokiej współpracy z naszymi klientami, uhonorowanie nas dziewięcioma nagrodami WorldStar pokazuje, że podążamy we właściwym kierunku. Mając zrównoważony rozwój w centrum naszej strategii i ambitne zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju jako część naszych ram MAP2030, jesteśmy zdeterminowani, aby uczynić nasze opakowania giętkie częścią gospodarki cyrkulacyjnej - mówi Thomas Ott, CEO, Mondi Flexible Packaging and Engineered Materials.
 
- Cieszymy się z naszych sukcesów i nagród WorldStar Packaging za nasze innowacyjne, dopasowane do potrzeb i zrównoważone rozwiązania z tektury falistej. W 2021 roku połowa nagrodzonych produktów jest częścią naszej oferty eCommerce, co odzwierciedla ogromne możliwości, jakie dostrzegamy we współpracy z naszymi klientami w tym obszarze. Dzięki naszej sieci ponad 100 wewnętrznych projektantów opakowań wyznaczamy nowe standardy w branży zarówno pod względem zrównoważonego rozwoju, jak i projektowania produktów - dodaje Armand Schoonbrood, COO, Mondi Corrugated Solutions.
 
Laureatami nagrody WorldStar 2022 w Mondi są:
 
Kategoria eCommerce:
X-FOLD Box by Mondi Corrugated Solutions (Mondi Warszawa, Polska)
TwistMailer firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Bupak, Republika Czeska)
SoapPackaging by Mondi Corrugated Solutions (Mondi Bad Rappenau, Niemcy)
 
Kategoria punktów sprzedaży:
ToolBox XL firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Grünburg, Austria)
 
Kategoria Materiały i komponenty opakowaniowe:
EcoWicketBag firmy Mondi Consumer Flexibles i Mondi Paper Bags.
Papier FunctionaBarrier firmy Mondi Functional Paper and Films oraz Mondi Specialty Kraft Paper.
 
Kategoria żywność:
WalletPack firmy Mondi Consumer Flexibles
 
Świeże owoce i warzywa:
CoralTray firmy Corrugated Solutions (Mondi Grünburg, Austria)
 
NAGRODA SPECJALNA - Zrównoważony rozwój i tranzyt kategorii:
(Un)-Lock System firmy Mondi Corrugated Solutions (Mondi Eschenbach, Niemcy).
 
Przedstawiamy nagrodzone innowacje opakowaniowe Mondi:
 
CoralTray
Opakowania CoralTray to pozwala wyeliminować plastik i folię z konwencjonalnych tacek na warzywa, dzięki ekologicznemu opakowaniu, które w pełni nadaje się do recyklingu. Nie ma przy tym żadnych strat w wydajności opakowania: pokrywa tacki Coral zapewnia dobrą widoczność produktu, chroniąc jednocześnie jego zawartość i dając się łatwo układać w stosy. Klient może wykonać nadruk na opakowaniu.
 
CoralTray
 
EcoWicketBag
Torebki EcoWicketBag firmy Mondi są rozwiązaniem opakowaniowym na bazie papieru, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych opakowań plastikowych na produkty higieniczne, takie jak pieluszki, wprowadzając opakowania papierowe na rynek higieniczny na całym świecie. Zmniejszają one zużycie plastiku i są wykonane z odnawialnego surowca - papieru.
 
EcoWicketBag
 
Funkcjonalny papier barierowy
Funkcjonalne papiery barierowe Mondi mogą zastąpić folie i laminaty tradycyjnie stosowane w branży FMCG i produktach konsumenckich rozwiązaniem nadającym się do recyklingu i odnawialnym. Zmniejsza on ilość plastiku poprzez zastąpienie go surowcem odnawialnym, który posiada specyficzne właściwości mechaniczne, takie jak odporność na przebicie, elastyczność, możliwość zadruku i ochrona barierowa.
 
Funkcjonalny papier barierowy
 
SIOC Pack dla mydeł
Podążając za trendem zmniejszania ilości opakowań w handlu elektronicznym, Mondi stworzyło dla jednego z naszych klientów rozwiązanie SIOC (Ships in own container) na zamówienie. Inteligentna, w 100% falista konstrukcja chroni delikatne produkty w całym łańcuchu dostaw eCommerce bez konieczności stosowania dodatkowego opakowania.
 
SIOC Pack dla mydeł
 
ToolBox XL
ToolBox XL zapewnia miejsce na 12 butelek piwa, oferując przy tym efektowną ekspozycję produktu oraz promocję marki. Skrzynkę można w pełni sztaplować w transporcie i jest ona łatwa do przenoszenia dla konsumentów.
 
ToolBox XL
 
TwistMailer
Dzięki sprytnemu zastosowaniu orientacji falowej i dwóch pasków topliwych, opakowanie jest natychmiast gotowe do napełnienia i może zabezpieczyć zawartość bez użycia materiałów mocujących. Dzięki zmiennej wysokości jest łatwe do zapakowania i zajmuje niewiele miejsca w magazynie, zapewniając ochronę podczas transportu i ogólną poprawę wydajności. Wykonane z tektury falistej w pełni nadającej się do recyklingu, opakowanie to zastępuje torby polietylenowe, koperty bąbelkowe PE oraz mniejsze opakowania F0201 stosowane w handlu elektronicznym. Dzięki temu, że nie jest klejone, transportuje się je w mniejszej ilości powietrza, co czyni je bardziej ekonomicznym i nadaje się do zadrukowania.
 
TwistMailer
 
System (Un)-Lock
Dwuczęściowe opakowanie, które może być podnoszone od góry przez podnośniki próżniowe. Istniejąca maszyna do klejenia dna może być nadal używana bez zmiany parametrów. Po zamknięciu pokrywy i części dolnej sprytna funkcja zapewnia bezpieczne zamknięcie bez użycia kleju lub taśmy.Wykonane w 100% z papieru.
 
System (Un)-Lock
 
WalletPack
Opakowanie WalletPack firmy Mondi to nadające się do recyklingu rozwiązanie monomateriałowe, które zastępuje nie nadające się do recyklingu wielomateriałowe tworzywo sztuczne. Materiał o wysokiej barierowości chroni żywność i środowisko naturalne, zapobiegając psuciu się żywności i zwiększając możliwość recyklingu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi recyklingu.
 
WalletPack
 
Pudełko X-fold
Czy konstrukcja X-FOLD może zaoferować szybkie i łatwe składanie jak w przypadku pudełka z 4 lub 6 punktami klejenia? Zespół projektantów opakowań e-commerce Mondi wraz z klientem LPP przyjrzał się temu zagadnieniu i stworzył inteligentne rozwiązanie z 2 punktami klejenia, które spełnia swoje zadanie. Mondi po raz kolejny udowodniło, że spełnia swoją obietnicę 3e dla e-handlu: e-conomic, e-fficient, e-asy.
 
Pudełko X-fold