Pankaboard modernizuje linię do produkcji kartonów

06/07/2016
Pankaboard modernizuje maszynę do produkcji kartonów

Pankaboard kontynuuje swój program inwestycyjny, tym razem modernizując maszynę BM2, na której produkowane są kartony pudełkowe (FBB), o wyższej specyfikacji wagowej. To ciąg dalszy inwestycji, które niedawno miały miejsce w odniesieniu do maszyny BM3, gdzie zainstalowano nowy wlew rozcieńczający.

Na początku 2016 roku firma zainwestowała w poprawę kontroli formowania na maszynie BM2, aby osiąnąć najwyższe standardy jakości. Dzięki temu udoskonalono i zoptymalizowano dystrybucję włókien w celu zwiększenia płynności i wydajności procesu.

- Dzięki tej ukierunkowanej inwestycji i rozwoju dedykowanych produktów udało nam się osiągnąć lepsze formowanie, co w rezultacie przekłada się na wiele korzyści dla naszych klientów - mówi Petri Saastamoinen, Dyrektor Zakładu Pankaboard.

W efekcie tej zmiany osiągnięto doskonałą jakość do zadruku, ulepszoną powierzchnię pod laminowanie i poprawione właściwości robocze na szybkich liniach pakowania.

Nowa technologia dystrybucji włókien pozwoli firmie kontynuować prace modernizacyjne przy kartonach pudełkowych, optymalizując ofertę produktową dla strategicznych zastosowań końcowych.

Pankaboard jest światowym liderem w produkcji specjalnych kartonów z wydajnością 110 000 t / rok. Portfolio produktów składa się z kartonów pudełkowych (FBB) o wysokiej grubości oraz z niepowlekanych kartonów specjalnych. Firma oferuje kartony o szerokim zakresie zastosowań końcowych, w tym do luksusowych opakowań alkoholi i żywności, passe-partout, wkładek izolujących czy komunikacji wizualnej.