Papiery premium do opakowań luksusowych na targach drupa 2024

16/05/2024
Papiery premium do opakowań luksusowych na targach drupa 2024
Mondi zaprezentuje swoje najnowsze zrównoważone opakowania i rozwiązania papierowe oparte na markach PERGRAPHICA®, IQ GRASS+ Packaging i IQ Board na forum touchpoint packaging (tpp) na targach drupa 2024 (hala 3, stoisko B31).

Papiery premium od Mondi są wyjątkowo dostosowane do luksusowych zastosowań opakowaniowych i różnych rodzajów personalizacji, takich jak grawerowanie laserowe. W dwóch z pięciu obszarów tematycznych tpp Mondi zajmie się szeregiem kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem, w tym możliwością odbarwiania, możliwością recyklingu, certyfikacją cradle-to-cradle i trendami konsumenckimi. Wystawę Mondi na targach uzupełnią prototypy opakowań luksusowych perfum, opracowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych NABA w Mediolanie, a także prezentacje dotyczące opcji wykończenia i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w segmencie papieru. 

 

Luksus jest namacalny: PERGRAPHICA®, IQ GRASS+ Packaging i IQ Board 

Wybór odpowiedniego papieru jest kluczowym krokiem w każdym kreatywnym projekcie druku i opakowania. Marka papierów projektowych premium PERGRAPHICA® firmy Mondi oferuje wiele możliwości w zakresie luksusowych opakowań. Jednym z czynników tej wszechstronności jest szeroka paleta kolorów, od trzech odcieni bieli z szorstką lub gładką fakturą powierzchni po Infinite Black i 31 wyróżniających się kolorów. Innym niepowlekanym papierem o wysokiej odporności na rozdarcia jest IQ GRASS+ Packaging, który jest wykonany z certyfikowanej przez FSC® pulpy ze świeżych włókien i do 30% włókien traw. Niewielkie widoczne włókna trawy nadają IQ GRASS+ Packaging niepowtarzalny, charakterystyczny i naturalny wygląd. IQ Board to niepowlekany papier premium z włókien pierwotnych, który został zoptymalizowany pod kątem bezproblemowego przetwarzania w druku, wypełnianiu i wykańczaniu. Idealnie nadaje się do efektownych projektów opakowań. Wszystkie te papiery, z ich naturalną teksturą, oferują intensywne wrażenia dotykowe, które są tak pożądane w segmencie opakowań premium.

- Serdecznie zapraszamy odwiedzających targi do odwiedzenia stoiska tpp i zapoznania się z tymi produktami z pierwszej ręki. Dzięki naszemu zróżnicowanemu portfolio zrównoważonych i certyfikowanych produktów papierowych, pomagamy naszym klientom z powodzeniem budować ich działalność poligraficzną w środowisku rynkowym, które nadal jest bardzo niestabilne. Jesteśmy innowatorami i współpracujemy z producentami -  mówi Bernhard Cantzler, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Mondi Uncoated Fine Paper.

 

Szerokie portfolio zrównoważonych papierów 

Papiery premium Mondi są produkowane w Austrii z drewna pozyskiwanego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Wszystkie prezentowane papiery spełniają surowe międzynarodowe wymagania Cradle to Cradle Certified®, EU Ecolabel i FSC®.
 

tpp - Kompletny łańcuch wartości na jednym forum 

Jedno z pięciu specjalnych forów na targach drupa, tpp, będzie gościć Mondi, a także inne wiodące firmy z branży papierniczej i opakowaniowej. Jest to idealna platforma do gromadzenia ekspertów i właścicieli marek w całym łańcuchu wartości opakowań, aby dzielić się pomysłami na temat kluczowych kwestii w branży, nawiązywać kontakty i współpracować. Na tpp odwiedzający targi i potencjalni nowi klienci - od start-upów po międzynarodowe marki - mogą zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami w projektowaniu i produkcji opakowań.  
 
Stoisko tpp zostało zaprojektowane w pięciu obszarach. Mondi koncentruje się na dwóch, Neo-Ekologia/Zrównoważony rozwój i Umysł konsumenta, gdzie będzie poruszać następujące tematy: ponowne wykorzystanie opakowań; opakowanie jako usługa; bariery dla opakowań do żywności; możliwość ponownego wykorzystania i recykling materiałów pochodzących z recyklingu poprzemysłowego (PIR) i poużytkowego (PCR); płynny, przejrzysty i zrównoważony łańcuch wartości; możliwości i ograniczenia produkcji papieru; ponowny handel; od konsumenta do producenta (C2M) i zero odpadów; indywidualizacja; zwiększona mobilność; integracyjne i zróżnicowane myślenie; społeczeństwo silver ager; potrzeba bezpieczeństwa w czasach kryzysu; zmniejszona siła finansowa; życie w mieście; oraz nowe modele pracy. 
 

Inne najważniejsze punkty programu targów Mondi 

Kolejną atrakcją będzie prezentacja wyników współpracy Mondi z Akademią Sztuk Pięknych NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) w Mediolanie. W ramach wspólnego projektu dotyczącego luksusowych opakowań studenci pracowali z papierami PERGRAPHICA®, aby stworzyć różne projekty opakowań dla butelek perfum. Mondi zapewni również wgląd w grawerowanie laserowe, w oparciu o próbki opakowań wykonane z papieru wyciętego i wykończonego specjalnym laserem.  

Kategoria: