Pasaban instaluje maszyny do produkcji arkuszy u znanego włoskiego przetwórcy tektury

04/05/2022
Pasaban instaluje maszyny do produkcji arkuszy u znanego włoskiego przetwórcy tektury
Firma Pasaban dostarczyła wiodącej włoskiej grupie dwie maszyny do produkcji tektury FBB premium. Projekt ten był wymagał wysokiego stopnia automatyzacji dostosowanego do potrzeb klienta. Grupa ta dostarcza różne gatunki tektury dla przemysłu opakowaniowego i graficznego. Firma może dostarczać arkusze i zwoje w dowolnych specjalnych rozmiarach wymaganych przez klientów.  
 
- To był interesujący projekt. Mieli kilka istniejących arkuszarek, które nie gwarantowały im wystarczającej jakości przy zastosowaniu tektury FBB premium i zaufali nam, że rozwiążemy ten problem - mówi Carlos Muriel, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Pasaban.  
 
Projekt obejmuje dwa przekrawacze o szerokości 1900 mm do produkcji tektury o wysokim stopniu automatyzacji. Obie urządzenia zostały zaprojektowane jako modułowy i skalowalny system obejmujący szeroki zakres opcji, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom produkcyjnym klienta.  
 
W tym przypadku materiałem przeznaczonym do cięcia jest bardzo wysokiej jakości tektura (z włókien pierwotnych), która wymaga nie tylko wysokiej precyzji, ale również optymalnej jakości cięcia w całym zakresie gramatur i gęstości. Pasaban jest światowym liderem w zakresie jakości cięcia arkuszy, dlatego też był w stanie stworzyć projekt dostosowany do potrzeb klienta, który sprostałby tym wymaganiom.
 
Innym kluczowym czynnikiem były relacje z włoską grupą. Pasaban jest zaangażowany w towarzyszenie klientowi w całym procesie zakupu, realizacji projektu i obsługi posprzedażnej. Zaufania nie zdobywa się w jeden dzień; trzeba nad nim pracować, aby zbudować bliskie i owocne relacje długoterminowe. Ponadto, dzięki zespołowi wyspecjalizowanych inżynierów, z którymi klienci mają do czynienia, mają oni poczucie, że zawsze mają do czynienia z profesjonalistami.
 
Na rynku, na którym obsługa posprzedażna i konserwacja mają kluczowe znaczenie, firmy stają przed koniecznością towarzyszenia swoim klientom przez cały cykl życia maszyn. Dlatego właśnie Pasaban stawia na obsługę techniczną i wzmacnia bezpośredni kontakt z klientami.   
 
- Mamy nadzieję, że będziemy nadal z powodzeniem rozwijać się w tym kraju, gdzie mogą pojawić się inne interesujące możliwości, które doprowadzą nas do ugruntowania pozycji marki we Włoszech - mówi  Dani Garcia, Dyrektor Generalny Pasaban.  
 
Pasaban jest głęboko przekonany, że aby zdobyć zaufanie klientów, należy oferować produkty wysokiej jakości i nienaganną obsługę. Spełnienie tych założeń sprawia, że Pasaban jest liderem w projektowaniu i produkcji maszyn przetwórczych do papieru i tektury. W pełni zindywidualizowane projekty, takie jak ten zrealizowany dla włoskiego koncernu, są możliwe tylko dzięki profesjonalizmowi i wiedzy pracowników oraz ścisłej współpracy z klientami.