Premiera maszyny z oferty Duplo - Docucutter DC-746 z podajnikiem arkuszy w formacie B

09/06/2022
Premiera maszyny z oferty Duplo - Docucutter DC-746  z podajnikiem arkuszy w formacie B
Firma Duplo, podczas odbywającego się niedawno w Wielkiej Brytanii spotkania dla dystrybutorów i klientów „Celebration of Print”, zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do wykańczania – Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2.
 
Docucutter DC-746 to – jak podaje Duplo - najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez firmę rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania. Sprawdza się jako wycinarka do wizytówek, piramidek, zaproszeń, folderów i wielu innych popularnych na rynku produktów. Dzięki DC-746 – jak dodaje Duplo – można wykonywać różne aplikacje szybciej i z większą precyzją. 
Podczas spotkania „Celebration of Print” firma po raz pierwszy zaprezentowała nową wersję tego urządzenia, umożliwiającą podłączenie do niego podajnika arkuszy w formacie B2. Cały system pracuje w jednej linii produkcyjnej. Podajnik podaje arkusze B2 do gilotyny, która rozcina je na mniejsze arkusze, te trafiają na taśmowy stół transportowy, a następnie są kierowane do multifiniszera DC-746. Tam następuje standardowa obróbka: cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie, perforacja całościowa i fragmentaryczna – w zależności od potrzeb.
 
Jak podaje firma Duplo, taka konfiguracja systemu jest idealna w kontekście wydruków w formacie B2, szczególnie uszlachetnianych lakierem wybiórczym, w przypadku których cięcie na klasycznej gilotynie może być uciążliwe i niedokładne poprzez wypukłości w stosie złożonych arkuszy, powodując opóźnienia w produkcji. Dedykowana jest ona również automatycznej obróbce wydruków z maszyn cyfrowych w formacie B2. Obsłuży również standardowe formaty z maszyn cyfrowych SRA3, B3 i inne. System ten, zaprojektowany przez firmę Duplo w celu wyeliminowania złożonych procesów ręcznych, może – jak podaje firma - zautomatyzować proces produkcji, zwiększyć jej wydajność, a także umożliwić obsługę większej liczby zleceń, drukowanych na maszynach w formacie B2. W efekcie może również wygenerować oszczędność czasu i kosztów, dzięki wyeliminowaniu konieczności cięcia na gilotynie. Modułowa budowa pozawala na doposażenie obecnie pracujących maszyn DC-746 o podajnik arkuszy B2, gilotynę i taśmowy stół podający.

Całym systemem steruje oprogramowanie PC Controller; operator programuje prace z komputera. Precyzja cięcia jest tu zachowana dzięki odczytywaniu znaczników, zarówno przez podajnik arkuszy B2, jak i sam Docucutter DC-746, do którego trafiają przycięte arkusze. DC-746 obsłuży również mniejsze arkusze, które można podać bezpośrednio do maszyny, z ominięciem podajnika B2.
 
 - Mamy nadzieję, że nowa propozycja spotka się z zainteresowaniem rynku, gdyż jest odpowiedzią na jego potrzeby w zakresie sprawnej obsługi wydruków w formacie B2 – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Oferuje bowiem jeszcze większe możliwości dla użytkowników, zapewnia wysoki poziom prędkości, a także zwiększa wydajność procesów dzięki wysokiej automatyzacji i łatwości obsługi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami - jesteśmy do Państwa dyspozycji.